Prof. Dr. Kemal Esengün Karaman’a Veda Etti

Prof. Dr. Kemal Esengün’ün Veda Mesajı

Prof. Dr. Kemal Esengün Karaman’a Veda Etti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeliğinden ayrılarak 24 Haziran 2013 tarihi itibariyle Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde göreve başlayan Prof. Dr. Kemal ESENGÜN’ün Karaman halkına veda mesajı aşağıdadır:

Çok Değerli Karaman Halkı,

2008 yılından beri görev yaptığım üniversitemden ve Karaman şehrinden ayrılmak bana karmaşık duygular yaşatıyor. Hüzün ve özlemi bir arada hissediyorum. Huzur ve bereket şehri olarak gördüğüm Karamanımızdan ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Görev yaptığım 5 yıl içinde üniversite-şehir işbirliğinin en yakın tanıklarından biri oldum. Şehrin üniversitesine sahip çıkması beni hep gururlandırdı. Bu noktada; üniversitedeki çalışma hayatım boyunca bize destek veren başta Karaman Valiliğimiz olmak üzere bizimle işbirliği yapan tüm kurum ve kuruluşlara ve Karaman halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Gelecekte şehrimizin daha da büyüdüğünü görmek beni gururlandıracaktır. Tüm Karaman halkına sevgi dolu günler diliyorum.

En içten saygılarımla...
Prof. Dr. Kemal ESENGÜN
Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesiİlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehpare ayçiçek - 4 yıl önce
sevgili hocam, sevgili hocam. okulda hoca bıraktınız mı ki şehirle işbirliği yapsın. şimdi siz neden gidiyorsunuz. yıktığınız bu öksüz yapıyı tekrar eski haline getirmesi için sahibine mi teslim edeceksiniz yoksa. umarım gittiğiniz yerde sizin gibi güzel gönüllü, mazlum dostu insanlarla karşılaşırsınız ve burada mutlu ettiğiniz insanların duasıyla orada mutlu olursunuz. bir tutam sevgi, bir çay kaşığı dostluk, bir avuç hüzün sizinle olsun. yolunuz açık olsun (belki kıbrıs'a geçersiniz)
Avatar
Ali YILMAZ - 4 yıl önce
gule gule kemal hocam. universitenin gelişimine buyuk katkı verdiniz. fakülteye buyuk gelisme kaydettiniz. çok çalıştınız. karamandan sizi seviyor...
Avatar
Şerafettin Altıparmak - 4 yıl önce
karaman'da üniversiteyi üniversite yapan kemal hoca dır. onun emeklerini boş görmek çok büyük haksızlık. ne güzel temizledi üniversiteyi ama görmemezlikten gelemeyiz, yok yok o kadar da değiiiilll. yönetime yanlışlarını söyleyen bu anlamda başkaldıran halk ozanı tipi akademisyenlere resti çekip hadi size eyvallah demedi mi. o kadar akademisyene diğer üniversitelerde yükseklisans doktora yapma fırsatı verip mezun olduktan sonra kadro açmayarak farklı üniversitelere gitmelerinin yolunu açmasaydı kim tanıyacaktı üniversiteyi. hee söylesenize bana.
Avatar
alcak gönüllü hocanın öğrencisi - 2 yıl önce
Hocamız karamana vedasini cok güzel yapmış keşke dünyaya vedasida ayni güzellikte olsaydı Rabbim sevenlerinin duasini kabul etsin mekanini cennet yapsın sizi çok özleyecegiz hocamm