Sadece bugün değil her gün saygı istiyoruz

ATTDER Karaman İl Başkanlığından Acil Tıp Teknisyeni ve Teknikeri (Paramedik) arkadaşlarımın 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyeni - Paramedik haftası kutlandı.

Sadece bugün değil her gün saygı istiyoruz

banner390
ATTDER Karaman İl Başkan Yardımcısı ATT Emine Akdemir;''Gece gündüz ayrımı olmayan, her hastasına kendi yakınıymış gibi yaklaşan, canını hiçe sayarak insan hayatı için mücadele eden, cefakar, vefakar, özverili tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Teknikeri (Paramedik) arkadaşlarımın 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyeni - Paramedik haftasını kutlarım. 

Bizi ancak bizden olan anlar. ''1 gün çalışıp 3 gün yatıyorsunuz.'' dediğiniz cankurtaranlar sizler için çalıştıkları o 1 gün canlarından olup 3 gün yerine sonsuzluğa uyuyorlar. Bazen kendi canlarını emanet ettikleri dört teker üstünde size yetişebilmek için kaza geçirip yaralanabiliyorlar hatta sakat kalabiliyorlar. Çoğu zaman gereksiz yere meşgul edilen 112 Acil Çağrı Hattı, gereksiz yere çağrılan 112 ekibi, trafikte yol vermeyen ve aksine ambulansa zorluklar yaşatan duyarsız sürücüler gibi istemsiz sebeplerden dolayı vakaya yetişilemiyor. Olay yerine ulaştığımızda saygıyla karşılanmayı beklerken zaman zaman hakaret ve darba maruz kalıyoruz. Bunlara rağmen aldığımız eğitim, terbiye ve mesleki yeminimizin gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Kendi çocuğumuz, anne, babamız veya kardeşimiz hastayken yanında olamıyoruz. Bayramda, tatilde belki de kendi doğum günümüzde yine sizler için kesintisiz acil sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. 

Sizlerden isteğimiz ise bizlere saygı ve hoşgörü göstermeniz, 112yi gereksiz yere meşgul etmemeniz. Şimdi bırakın işinizi gücünüzü. Sizin için kendi çocuğunun ilk adımını, ilk anne baba deyişini duyamayan acil sağlık çalışanlarına darp, hakaret yerine teşekkür edin. Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) hattı olan 184'ü şikayet için değil teşekkür için arayın. Eline silah, bıçak, sopa yerine karanfiller alarak tehdit yerine teşekkür için gidin 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına, 112 Çağrı Karşılama Merkezlerine ve acil servislere tabi işleyişe engel olmadan. 

Sizin bize, bizim de size her gün ihtiyacımız var. Sağlık çalışanları sizlerin kıymetlerini biliyor. Sıra artık sizde. Sadece bugün değil her gün saygı istiyoruz. 
Her koşulda sizler için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. SAĞLIKLA KALIN,''dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Muhammet Tunç - 2 yıl önce
Emine Hanımı tebrik ediyorum Türkiye de Hem Bakanlık tarafından hemde halk camiasında yetim gibi karşılanan darp edilmeye mahkum olan Sizler için kar kış tatil bayram seyran demeden büyük bir özveri ile çalışan acil tıp teknisyeni ve Paramedik arkadaşlara saygı göstermenizi ister tüm meslektaşlarımın Att ve Paramedikler gününü bu vesileyle tebrik ederim.