ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR

Hz. Mevlana’yı anma törenleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Karaman’dan başlıyor. Hz. Mevlâna’nın 742. Vuslat Yıl Dönümü 6 Aralık’ta Karaman’da kutlanacak.

ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR

banner390

Piri Reis Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da başlayacak programda, Uluslararası Mevlâna Vakfı Sema Heyeti, sergileyeceği sema gösterisi ile Karamanlı vatandaşlarımıza unutulmaz bir gece yaşatacak.

6 Aralık Pazar akşamı düzenlenecek etkinliğe tüm Karamanlı hemşehrilerimizi davet eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Hz. Mevlana Konya’da olduğu kadar Karaman’ın da önemli değerlerinden biridir. Hz. Mevlana, Belh’ten çıktığı yolda ilk olarak Karaman’a yerleşmiştir. Daha sonra Selçuklu Sultanının ısrarıyla annesini, ağabeyini ve çocuğunu Karaman’da bırakarak Konya’ya gitmiştir. Bu yüzden vuslat törenlerinin Karaman’da başlaması önemlidir. Her yıl olduğu gibi yine 6 Aralık tarihinde bu anlamlı geceyi vatandaşlarımızla birlikte yaşayacağız. Uluslararası Mevlana Vakfı, tasavvuf musikisi eşliğinde Sema gösterilerini sunacak. Piri Reis Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da başlayacak etkinliğimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.   


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.