ŞEHRİN MERKEZİNDE BİR CAZİBE MERKEZİ YÜKSELECEK

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, mevcut PTT binası, Belediye Bilim Merkezi, MEVKA, Belediye Polikliniği binaları ve Türkçe Parkını içine alan geniş bir alanda büyük bir projenin gerçekleşeceği müjdesini verdi.

ŞEHRİN MERKEZİNDE BİR CAZİBE MERKEZİ YÜKSELECEK

banner390
Karaman Belediyesi ve PTT Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen proje ile ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Çalışkan "Karamanda yaşayan vatandaşlarımızın Karaman'ın en önemli sorunlar arasında saydığı, sosyal yaşam, otopark alışveriş merkezi gibi bir çok konuya büyük çözüm getirecek olan proje kapsamında, yeni PTT Binası, Bilim Merkezi, alışveriş merkezi, Bilim Merkezi, Bilgi Evleri, Gençlik Lokali, Çalışma Ofisleri, Belediye Sağlık Polikliniği, Nikah Toplantı ve Konferans Salonları yapılacak." dedi.

Otopark Sorunu Büyük Ölçüde Çözülecek

Proje tamamlandığında, Karaman şehir merkezinde gün geçtikçe büyüyen otopark sorununun önemli ölçüde çözüleceğini söyleyen Başkan Çalışkan " Buraya uygulayacağımız proje dahilinde, dört katlı yeraltı otoparkı yapacağız. Bu sayede şehrin en merkezi konumundaki otopark problemini büyük oranda çözmüş olacağız" şeklinde konuştu.

Başkan Çalışkan; "Projeyi Vatandaşlarımızla Birlikte Şekillendireceğiz"

Karaman Belediyesi olarak insan odaklı, katılımcı bir yönetim anlayışını benimsediklerini ifade eden Başkan Çalışkan " Şehir merkezinde uygulayacağımız bu güzel projeyi vatandaşlarımızın talep ve istekleri doğrultusunda şekillendireceğiz. Bunun için vatandaşlarımızın görüş ve önerileri için resmi web sayfamızda bir anket oluşturduk. Vatandaşlarımızdan, Karamanımız için çok önemli olan bu güzel projeye katkı sağlamalarını istiyorum" ifadelerine yer verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Öucan - 2 yıl önce
Sehrin en görkemli yerinde ptt müdürlügünün isi yok, bir adet vatandasa hizmet icin sube acar müdürlük disari gider, merkeze görkemli bir alisveris merkezi gider
Avatar
gskaraman - 2 yıl önce
Bence bahsedilen alan ve ismet pasa cd ile molla fenari cd. O buyuklukte bir merkezi kaldiramaz. Bence alternatif olarak farkli alanlar düsünülmelidir.proje plan olarak güzel görünüyor.
Avatar
Mazlum - 2 yıl önce
Desenize yunusemre si giden Park'ın şimdiden adı gidiyor fakat en çok sevindiğimde Kamil dedenin kendi reklamını yapdığı Orhun anıtı Kopyası yapılan reklam kaldırılarak güzel bir yerde değerlendirilir!!!bence bu proje stadın olduğu yere daha uygun olur stadı da şehrin dışına alarak güzel bir spor kompleksi olarak yapılabilinirse...çok daha güzel olur.
Avatar
aliosman - 2 yıl önce
Ol uyacak.duaya.amin.denmez.acaba.belediyenin.bu.broceyi.ya bacak.bütçesi.varmi
Avatar
BURAYI TERK ET - 2 yıl önce @aliosman
o kadar kültür sevi̇yesi̇ düşük bi̇r i̇nsansiniz ki̇ si̇zi̇n bu soruyu sormaya hakkınızın olmadığını düşünüyorum...
Avatar
anlamlı70 - 2 yıl önce
şimdi güzel bir proje yapılırsa karaman nekadar güzel ve hoş bir görünüme sahip olacak inş.yanlız belediye işhanı neden kapsamıyor bu projeye ordaki esnaflar hiç düşünülmüyormu.ben vatandaş olarak yeni alışveriş merkezine giderim belediyeişhanına gidipte alışveriş yapmam.bence orasıda kapsam alanına girmeli.zaten çürük bina görünüşü hoş degil şehrin tam göbeginde sadece alışveriş merkezi işhanı var.bence bu proje güzel ama buyuk ikiz kuleli bir proje o bahsedilen yere sıgmaz belediyeişhanıda dahil olmalı..inş bu güzel proje hayal olmaz..bu yapılırsa inanın ertugrul başkan buyuk artı alır
Avatar
70 gÜL 70 - 2 yıl önce
karamanin en büyük sorunu avm bence..çünkü kiş aylarinda gezelebi̇li̇ci̇k bi̇r yer yok en kisa zaman da büyük bi̇r avm olmasi şart makro market yeni̇den i̇nşa edi̇li̇p daha büyük bir avm yapılabielr.
Avatar
70 mutlaka oku - 2 yıl önce
iki tane ikiz kule yapıp önceki ishanlarını göz onune alın içine berber terzı avukat muhasebe bürolarını doldurmayın konya kul sıteyi ornek alın sadece alışveriş merkezı yapın.boylelikle işhanlarını batakhaneye cevırmeyın. örnek. gumuşler çarsısı.devranoglu pasajı eskı tek ın olduğu pasaj.rıza dogruoz işhanı.kervansaray işhanı suan virane durumda oralarada el atılmalı