Sitemize Ulaşan Kadir Gecesi Mesajları

Sitemize ulaşan Kadir Gecesi mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz

Sitemize Ulaşan Kadir Gecesi Mesajları

banner390
Karaman Valisi Murat Koca'nın Mesajı

“ Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 

Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. 

Kadir Gecesi, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gecede ibadetlerimizde, ahlâki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. 

Mübarek Ramazan ayında İslâm coğrafyasında yaşanan olaylar bizleri derinden üzmektedir. Özellikle Ramazan ayı boyunca kadın, çocuk, yaşlı demeden kardeşlerimize reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin üzüntüsü yüreğimizi dağlamaktadır. Dünyanın her yerinde zor durumda bulunan kardeşlerimizin akan kan ve gözyaşlarının durması, huzurlu ve mutlu olabilmeleri için bu güzel gecede bol bol dua edelim. Mübarek Kadir Gecesinin bu kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması en büyük dileğimizdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin ve İslâm Âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin; kandan ve gözyaşından bıkmış dünyada yeni kan ve gözyaşlarının olmamasına,  insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ın Mesajı

Başkan Çalışkan mesajında: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayını geride bırakıyoruz. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bu ayda, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne çok şükür eriştik. 
İslam Âleminin en mübarek gecesi olan Kadir Gecesi’nin gereklerinden biri de Müslümanlar arasında kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirecek olmasıdır. 
Biz Ramazan ayı boyunca birlik beraberliğin sembolü, bereket dolu iftar sofralarında vatandaşlarımızla, kardeşlerimizle sürekli olarak bir araya geldik. Bu mübarek gecede ellerimizi semaya kaldırdığımızda Gazze’de İsrail zulmüne maruz kalan Müslüman kardeşlerimiz için de dua edeceğiz. 
Ramazan Bayramı’na ulaşamadan hayatını kaybeden yüzlerce Müslüman kardeşimiz için Allah’tan rahmet dileyeceğiz. Gazze’de yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı derin acıyı paylaşarak, Karamanlı hemşerilerimin ve tüm İslam Âleminin Mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, Cenab-ı Hak’tan başta Gazze'de hunharca şehid edilen mazlum Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere bütün dünya için acıdan, zulümden, gözyaşından uzak, huzur dolu bir gelecek niyaz ediyorum” dedi.

İl Müftüsü Nuri Değirmenci'nin Mesajı

Başlangıcı rahmet, ortası bereket, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının son günlerine girmiş bulunuyoruz. Allah katında ayların en hayırlısı olan ramazan ayına veda etmenin hüznünü yaşarken, bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesine ve ramazan bayramına kavuşmanın sevincini yaşamaktayız. Önümüzdeki çarşamba gününü perşembe gününe bağlayan gece Kadir gecesini idrak edeceğiz.

Kur’an-ı Kerim inmeye başladığı andan itibaren tüm insanlığı iyiliğe, güzelliğe, hakka-hakikate, ahlak ve fazilete çağırmış, insanı ve onurunu yücelten her türlü söz ve davranışı meşru görmüş, insanı ve insan onurunu alçaltan ve rencide eden davranışları yasaklamıştır. Kur’an asırlara ışık tutan evrensel mesajıyla insanın kadrini yüceltmiş ve şereflendirmiştir. Ancak insan, tarihi seyir içerisinde ne zaman Kur’an’ı ve Kur’an’ın insanlığa bahşettiği dînî ve ahlakî ilkeleri prensip edindi ise kadri yücelmiş, bu ilkelerden ne zaman uzaklaşmış ise kadrini düşürmüştür. Bugün barış ve huzur diyarı olan, ilim ve medeniyete beşiklik yapmış, hak ve hakikatin hâkim olduğu İslam coğrafyası tüm bu özelliklerini ve güzelliklerini kaybetmişse bunda Kur’an’a ve Kur’an’ın insanlığa getirdiği evrensel mesaja sırt dönmesinin payının büyük olduğu unutulmamalıdır.
Gökyüzünün nurlandığı, fecrin doğuşuna kadar selâmet ve güvenlik içerisinde olunduğu haber verilen bu gecede insanlığın karanlıklar içerisine gömülmesi ve insani değerlerin ayaklar altında ezilmesi insanlığın geleceğini tehdit etmektedir. Kur’an’ın ve Hz. Peygamber (sav) ‘in bizlere öğretmiş olduğu güzel ahlâka rağmen dünyanın dört bir tarafında Filistin başta olmak üzere Suriye, Mısır, Irak, Afganistan, Keşmir, Doğu Türkistan, Myammar, ve diğer İslam beldelerinde hâla kan ve göz yaşının sel olması annelerin ağlaması, masum çocukların katledilmesi, zulüm ve haksızlıkların, kardeş kavgasının sürüp gitmesi inananların gönül dünyasında büyük sarsıntılara sebep olmaktadır.
Böyle bir ortamda, bu geceyi vesile kılıp, Kur’an'ın kadrini kıymetini bilmeli ve bu gecede dünya semâsına inen Kur’ân’ı tekrar gönül semâmıza indirmeliyiz. Kadir Gecesinin faziletini, gecenin karanlığında değil karanlıkları ortadan kaldıran Kur’ân'da aramalıyız. Bin aylık manevi gelişmeleri yaşayabilmek için Kur’ân'ın hak, hakikat, ahlak ve adalet ilkelerine yeniden sarılmalıyız. Allah'ın meleklerinin yeryüzüne barış ve esenlik getirmeleri için, Kur’ân'ın barış ve esenlik mesajlarına can-ı gönülden kulak vermeliyiz.
Ramazan ayında dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimize revâ görülen baskı, işkence ve zulüm yüreklerimizi dağladı. Kadir gecesini idrak ederken rengi, dili, dini ne olursa olsun açların, yoksulların, mahrumların, mağdurların, zayıf bırakılmışların, zulme uğramışların haklarına dikkat kesilmek, onların dertleriyle dertlenmek, acılarına ortak olmak, yaralarını sarmak hepimizin hem dînî hem insânî vazifemizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle İslam âleminin Kadir gecesini en kalbi duygularımla tebrik eder, barış, huzur ve esenlik içinde Ramazan bayramına ulaşmayı Yüce Rabbimden niyaz ederim.

İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer'in Mesajı
 
"Şüphe yok ki biz o Kur'an'ı Kadir Gecesi'nde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sana ne bildirdi. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her bir iş için peyderpey inerler. O gece fecrin doğuşuna kadar selâmettir."

23 Temmuz 2014 Çarşamba aksamı mübarek kadir gecesi Kuran´ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradi ailenize ve bütün Islam âlemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum. “Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu, Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu olsun”.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde, kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli'nin Mesajı

"Kadir Gecesi, Cenab-ı Allah (c.c) tarafından Kur’anı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, bin aydan daha hayırlı mübarek bir gecedir. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması, Kadir Gecesi'ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Yüce Kitabımız bize manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecenin; ‘bin aydan daha hayırlı’ olduğunu bildirir. Kadir Gecesi, insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir. Her sene Allah'tan bir bağış, Peygamber'den bir armağan olarak gelen bu mübarek gecede, güzel vatanımızda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimiz, ülkemizin yakın ve uzak çevresinde bulunan ve felaketlerle boğuşan İslam Aleminin bütün Müslümanları için sevginin, barışın ve huzurun hakim olması en büyük dileğimdir. Bu mana ikliminde gönüllerimizi saflaştırmak, feyz, bereket ve güzelliklerden istifade etmek, bizim bu güzel geceyi en iyi şekilde değerlendirmemiz sonucunda elde edeceğimiz kazanımlar olacaktır.

Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki; sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

“Yakın ve uzak çevremizde savaş ve şiddetin yerini adalet ve sevginin, barış ve huzurun almasını diliyorum. Bizler için böyle önemli bir günde, gecede dualarımızda mazlumları unutmayalım. İslam birliği için dua edelim. Gazze'de mübarek Ramazan ayında yapılan zulmün, katliamın bitmesini, dünya üzerindeki tüm savaşların ve katliamların sona ermesini, barış, kardeşlik ve huzur ortamının olmasını yüce Allah'tan diliyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm Karamanlı hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”


Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Akça'nın Mesajı

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek, birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşkunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ederken, bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Dünyanın farklı yerlerinde dökülen Müslüman kanının durması ve Filistin'de, Suriye'de, Arakan'da, Irak'ta, Mısır'da yaşanan insanlık suçlarının bir an önce son bulması için de ellerimizi semaya açıp Müslüman kardeşlerimiz için dua etmeliyiz. Rabbim Müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimizin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; Yüce Mevla'dan barış, huzur ve mutluluk içinde hepimizi Ramazan Bayramı'na eriştirmesini diliyorum."

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Ertuğrul'un Mesajı

Manevi arınma ve yücelme, aynı zamanda paylaşma, yardımlaşma ayı olan mübarek Ramazan ayının son günlerini yaşarken, Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in yeryüzüne indiği, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, karanlığın yerine aydınlığı, cehaletin yerine bilimi, savaşın yerine barışı, şiddet ve zulmün yerine hukuk ve adaleti, kin ve nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü öneren İslamiyet’in, kandil gecelerinin ve Ramazan ayının yıldızıdır.   
Tırmanan iç ve dış sorunlarımızın çözülebilmesi için ülkemiz insanlarını ötekileştirmemeliyiz, zorlukları birlikte aşma iradesini göstermeliyiz ve umutlarımızı canlı tutmalıyız. Başta Filistin ve Afrika kıtasında yaşayan açlar ve yoksullar olmak üzere, yardıma muhtaç herkesin elinden tutmak, öte yandan ülkemizdeki mağdurların, haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış olanların da haklarına sahip çıkmak Kadir Gecesi’nin bizlere yüklediği sorumluluklardandır. Bu ne kadar önemliyse, mevki ve makam hırsıyla gözü dönenlere, haksızlığa hukuksuzluğa kol kanat gerenlere karşı durmak da o kadar önemlidir.
Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutluyor ve bizlere insanlık ahlakını öğütleyen kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirilişini temsil eden bu gecenin tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmet Hatipoğlu'nun Mesajı

Karaman Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmet İlmi Hatipoğlu bir mesaj yayınlayarak Karaman’lıların ,Türk ve İslam Aleminin Kadir Gecesini kutladı. Başkan Hatipoğlu, "Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi'ne kavuşmuş bulunmaktayız. Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna ve muazzez gecenin yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir" dedi. Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşılanan Kadir Gecesi'nin herkes açısından vazgeçilmez önem ve değerde olduğunu belirten HATİPOĞLU, Kur'an-ı Kerim ’in bu kutlu gecede inmeye başladığını ve yeryüzünün böylelikle ilahi nimet ve nurla taltif edildiğini kaydetti. HATİPOĞLU, "Bundan dolayıdır ki, Kadir Gecesi esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir mesajıdır. Bu itibarla umutsuzluğa, bezginliğe ve karamsarlığa tüm kapılar sürgülü ve tüm gönüller mesafelidir. Ancak bu hikmet dolu kutsal günleri ve geceleri yaşadığımız şu günlerde Türk-İslam aleminin üzerinde dolaşan musibetler, kanlı tezgahlar ve insanlıkla izah edilemeyecek mezalimler hepimizi derinden yaralamaktadır. Bilhassa İslam coğrafyasının içinde bocaladığı istikrarsızlık ve parçalanmışlık döngüsü ve kaos ortamı gerçekten de kaygı verici bir boyuta ulaşmıştır" ifadelerini kullandı. HATİPOĞLU, Komşu coğrafyalarda Türkmenlerin çektiği sıkıntı, Somali'de bitmeyen dram, Filistin'in gözyaşları, Afganistan'daki facialar, Pakistan'daki sıkıntılar ve Müslümanların her tarafta çektiği azap, yoksulluk ve çileler büyük bir manevi külfet olarak hepimizin omuzlarına yeni sorumluluklar yüklemektedir. Bu itibarla Türk-İslam aleminde yeni bir nefese, yeni bir dayanışmaya, yeni bir heyecana ve yeniden bir dirilişe fazlasıyla ihtiyaç bulunmaktadır.” Temennim mübarek Kadir Gecesi'nin bunun için bir vesile olmasıdır"

Bu vesileyle bütün Karaman’lı hemşehrilerimin Türk ve İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik eder, dünyanın huzura kavuşmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” dedi.

Saadet Partisi Karaman il Başkanı Şaban Şahin'in Mesajı

Mübarek Ramazan ayının manevi ikliminin, İslam dünyasından gelen acı haberlerle hüzün ve acıya dönüştüğünü kaydeden Şahin, mesajında, Müslümanlara yönelik soykırım, katliam ve zulümlerin durması temennisinde bulundu. Kadir gecesinin Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı mübarek bir gece olduğunu hatırlatan Şahin, “Kur’an insanlığın tek kurtuluş reçetesidir. İnsanlık Kuran-ı rehber edindiği sürece huzur ve barışa kavuşacaktır” dedi. Kur’an-ın gerçek rehberliğine en fazla Müslümanların ihtiyacı olduğunu vurgulayan Şahin, “Cenab-ı Allah hepimize Kur’an’ın emirlerini gerçek manada anlamayı nasip etsin. Maalesef bugün nereden kesif bir duman yükseliyorsa, nereden acı bir feryat duyuluyorsa orası bir islam ülkesi. Nerede bir kuşatma, bir işgal varsa orası bir İslam bölgesi. Nerede sinsi bir oyun oynanıyorsa orası bir islam ülkesi. Elbette İslam dünyası kan ağlarken bu mübarek gecelerde yapılacak dualar önemli. Allah zalimleri Kahhar ismiyle kahretsin. Ama biz Müslümanlar dünyadaki zulmü önlemek için üzerimize düşeni yapıyor muyuz, sömürüyü engellemek için üzerimize düşeni yapıyor muyuz,akan kanın durması için elimizden geleni yapıyor muyuz? Müslümanların birleşmesi ve güçlenmesi, İslam birliği’nin kurulması için yeterli çabayı ortaya koyuyor muyuz. İslam dünyası üzerinde oynanan karanlık oyunları görebilecek ferasete sahip olduğumuz gün kurtuluş başlayacaktır. Kurtuluşu Batı’nın köhnemiş değerlerinde değil, Kun’an’ın hakikatinde arama dirayetini gösterdiğimiz gün kurtuluş başlayacaktır. Cenab-ı Allah bu mübarek gecelerin hürmetine hepimize bu şuuru versin. Hepimize Müslümanların birlik ve beraberliğini sağlayacak azim ve gayreti versin. Dualarımız ve çalışmalarımız Ülkemizin birlik ve beraberliğini artırsın, İslam ülkeleri arasındaki bağları güçlendirsin. İnancımıza, tarihimize, medeniyetimize yakışır adil bir dünyanın kurulmasına vesile olsun” dedi.

KTSO Meclis Başkanı Gökhan Alkan , Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'ın Mesajı

“Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşamaktayız. Dileklerimizi, isteklerimizi Allah'a arz etmek için de değerli bir fırsat olan Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Dünyamızda yaşanan sosyal ve ekonomik gelişmeler, ülkemizde yaşanan terör odaklı olumsuzluklar, Filistin’de din, Irak'ta Türkmen kardeşlerimize yapılan zulümler insanlığın nasıl bir birlik beraberlik, sağduyu ve kardeşliğe ihtiyacının olduğunu açıkça göstermektedir. İşte bu ulvi günlerin belirtilen insani duyguların öne çıkmasına yardımcı olması ve mübarek Ramazan

bayramına ülkemizin ve tüm Müslüman camiasının barış, huzur ve mutluluk içerisinde girmesi dileklerimiz le Mübarek Kadir Gecenizi en içten duygularla kutlar; Tüm insanlık alemine barış

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.