Siyer-i Nebi Yarışması Düzenlenecek

AGD Karaman Şubesinin organize ettiği Siyer-i Nebi yarışmasının sonuçları 31 Aralık Çarşamba gecesi Kazımkarabekir Kapalı Spor salonunda düzenlenecek olan Mekke’nin Fethi Gecesinde açıklanacak.

Siyer-i Nebi Yarışması Düzenlenecek

banner390
Karaman Anadolu Gençlik Derneği yetkilileri, “İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır”  İnancı ile çalışmalarını yürüttüğünü belirterek “Derneğimiz gençliğimizin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiğini; alkol, uyuşturucu kullanımında, suç işleme oranlarında istatistiki olarak büyük bir artış olduğu gözlemlenmektedir.

Bu nedenlerden dolayı Anadolu Gençlik Derneği olarak bizler, değerler eğitiminin uygulanmaya konulduğu bir süreçte aziz milletimiz tarafından en büyük değer ve örnek model olarak kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak Ülkemiz sınırlarında bulunan bütün lise öğrencilerimize yönelik 2.si düzenlenecek olan Siyer-i Nebi yarışması yapılacaktır. Yapılan bu çalışmalar sonucunda maddi ve manevi sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletli, bilgili, inançlı ve çalışkan bir sorumlu fert yetiştirmek temel gayemizdir. Ayrıca bu büyük organizasyonumuza Karaman İlinden maddi, manevi katkılarda bulunan Başta Öğder (Şuurlu Öğretmenler Derneği) olmak üzere, Memursen, Kaimder, Erdemder, Milli Eğitim Müdürlüğü, Semerkand Derneği, İHH, Danış Kitap Evi ve Genç Kitap Evine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

Sınav soruları,  MGV yayınları tarafından hazırlanan Dr. Mehmet SÜRMELİ’nin  Gaye İnsan Hz. Muhammed(sas) isimli kitabından hazırlanacak. Kayıtlar sadece www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacak, AGD dernek binasından kitap ve giriş kartları verilecektir. Sınavın hazırlanacağı Kitaba ayrıca Danış Kitapevi ve Genç Kitapevinden de ulaşılabilir. Sınav 20 Aralık 2014 Cumartesi Saat 11:00 de yapılacak. Sınav sonuçları 31 Aralık 2014 Çarşamba gecesi Kazımkarabekir Kapalı Spor salonunda düzenlenecek olan Mekke’nin Fethi Gecesinde açıklanacaktır.   

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Karamanda dereceye giren öğrencilere verilecek ödüller

1. UMRE 2. ULTRABOOK 3. LAPTOP 4. LAPTOP 5. NETBOOK 6. TABLET BİLGİSAYAR 7. TABLET BİLGİSAYAR 8. TABLET BİLGİSAYAR 9. AKILLI TELEFON 10. AKILLI TELEFON 11-20 ARASI DERECEYE GİRENLERE SÜRPRİZ HEDİYELER

Türkiye Geneli ilk 10’a giren Öğrencilere AGD Genel Merkezin vereceği ödüller:

1.   6.000 TL 2.   4.000 TL 3.   3.000 TL 4.   2.000 TL 5.   Laptop 6.   İpad New 7.   Cep Telefonu 8.   Fotoğraf Makinası 9.   MGV Yayınları Ürünleri 10.  Özel Kitaplık SINAV BİLGİLERİ TARİH Kayıt Tarihleri 20 Ekim – 20 Kasım 2014 Kayıt yapılacak web adresi www.efendimizinizinde.com adresinden kayıtlar yapılacak, AGD dernek binasından kitap ve giriş kartları verilecektir. Sınav Tarihi 20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 11:00 Sonuç Açıklama 31 Aralık 2014 Çarşamba   (Kazımkarabekir Kapalı Spor salonu- Mekke’nin Fethi Gecesi)   Sınav Sorularının hazırlanacağı kaynak Kitap Gaye İnsan Hz. Muhammed(sas) Dr. Mehmet SÜRMELİ Karaman AGD Şube Telefon 0338 212 76 10


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.