banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 13:49
542 Okunma
Stadyumun Çimleri Piri Reis Parkına Seriliyor
banner416
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Kemal Kaynaş Stadyumu’nda tadilat çalışmalarına başladı. Karaman Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü sahadan sökülen çimlerin başka bir yerde değerlendirilmesi konusunda anlaşması ile Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sahadaki çimleri sökerek Piri Reis Parkı’na seriyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti. “Kemal Kaynaş Stadyumu’ndaki tadilat çalışmaları çerçevesinde stadyumun zemini de yenileniyor. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler neticesinde buradan sökülen çimlerin belediyemizce değerlendirilmesi konusunda anlaştık. Ekiplerimiz sahadaki çimleri düzenli bir şekilde kesiyor. Yeşilini kaybetmemiş canlı durumda olan çimler burada ayrıştırılıyor. Stadyumdan alınan bu çimler yine kendi ekiplerimiz tarafından yapımı tamamlanmak üzere olan Piri Reis Parkına düzenli bir şekilde seriliyor. Bu sayede Piri Reis Parkımız kısa sürede kalitesi yüksek çimlere sahip olacak.”

“Piri Reis Parkı Modern ve Estetik Olacak”

Piri Reis Parkı çalışmaları tamamlandığında, Karaman modern ve güzel bir parka kavuşacak diyen Başkan Çalışkan: “Yaklaşık 2 ay önce yapımına başlanan Piri Reis Parkı birkaç hafta içerisinde tamamlanmış olacak. Park içerisinde modern kent mobilyaları, çocuk oyun grubu, estetik bir su oyun havuzu, kafeterya ve kamelyalar bulunuyor. Ereğli kavşağının hemen yanında bulunan bu güzide park sayesinde bu bölge yeşil bir alana kavuşuyor. Ayrıca Ereğli istikametinden Karaman’a gelen misafirlerimiz için Karaman’ın imajını değiştiren çok önemli bir yeşil alan olacak” dedi. 

Son Güncelleme: 23.10.2014 14:53
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426