Su İçin Dilekçe Gönderdi

30 Mart Yerel Seçimlerinde Karaman Belediye Başkanlığına CHP’den adaylığını koyan Merih Ünver, Karaman İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe verdi. Dilekçenin içeriğini, Karaman’ın tatlı su çeşmelerinin temizliğinin kontrol edilmesi oluşturdu.

Su İçin Dilekçe Gönderdi

banner390
Karamanlı vatandaşlar tarafından uzun zamandan beri Karaman’ın içme suyu hakkında şikayet aldığını söyleyen 30 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Karaman Belediye Başkan Adayı olan Merih Ünver içme sularının sağlığı tehdit ettiğine dair Karaman İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe gönderdi.

Karaman İl Sağlık Müdürlüğüne gönederği  dilekçe sonucunda gerekli çalışmaların yapılmasını dileyen Ünver, “Umarım Karaman halkı tatlı su çeşmelerimizden akan sağlıklı suyu kana kana içer” dedi.

İŞTE ÜNVER’İN O DİLEKÇESİ

“23.10.2014

KARAMAN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE;

KARAMAN

Karaman’da ikamet eden bir Karamanlı olarak, Karaman’ın çeşitli yerlerinde bulunan içme suyu çeşmeleri (tatlı su çeşmeleri) hakkında çok sayıda şikayet ve rahatsızlık üzerine, aşağıda belirttiğim;

1. Bu çeşmelere gelen su borularının sağlıklı olup olmadığının,

2. Su kuyularının ve depolarının hijyen açısından temizliğinin,

3. Suyun kalitesinin insan sağlığı açısından uygun olup olmadığının incelenmesini,

Gerekli çalışmanın yapılmasını ve gerekli görüldüğü takdirde yetkililerin uyarılmasını, değilse harekete geçirilmesini. Sonucun Bilgi Edinme Kanununa istinaden tarafıma bildirilmesini,

Saygılarımla arz ederim.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
malimali - 2 yıl önce
bu kadın ne yapmaya çalışıyor gündemden düşmek istemiyorum sanırım...
Avatar
Esra Üçbenli - 2 yıl önce
Konu bence gundemde kalmak meselesi degil malimali. Duyarlı ve bilinçli vatandaş olma meselesi. Gönderdigi dilekce halkin sagligi icin. Ben takdir ve tebrik ettim.