Şüphelenince 20 bin TL'sini Kurtardı

10 bin TL'yi yatırdı, kalanı da yatıracakken son anda uyandı. Aktarım Bloke edilerek engellendi

Şüphelenince 20 bin TL'sini Kurtardı

Karaman’da bir kişi daha, telefon dolandırıcılarının az kalsın mağduru oluyordu.

Edinilen bilgilere göre önceki gün öğle saatlerinde 57 yaşındaki A.K’nin cep telefonu çaldı. Telefondaki meçhul kişi iddiaya göre A.K’ye, kendisini polis olarak tanıtarak, dolandırıcıların hedefi olduğunu ve tüm banka hesaplarındaki parasının çekildiğini söyleyerek kendisinden yardım istedi.


SON ANDA UYANDI
Bunun üzerinde telefondaki kişiye mağduriyetine inanan A.K, bir banka şubesinden kendisisine ait 20 bin TL para’yı çekerek bunun 10 bin TL’sini dolandırıcının talimatı işe kentte başka bir banka şubesinin ATM’sinden yatırdı. Kalan 10 bin TL’lik parayı da yatırmak için Bankaya giren A.K, son anda uyanarak, telefondaki kişiyi arayarak “Gerçekten sen kimsin?”diye sordu. Cevap gelmeyince telefonda yüzüne kapanan A.K, hemen banka Müdürüne koşup, yatırdığı paranın bloke olmasını istedi. Banka memurları tarafından hemen yatırılan para bloke edilerek kurtarıldı. A.K, daha sonra şikayetçi olarak Polis Merkezine başvurdu.
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karaman - 4 yıl önce
ya hala buna inana varmıya bukadar salak olmaz ya bizim insanız bunasıl iştirya adalet yok bu dolandırıcıların dilini kesecen bidaha böyle bişey yapamıyacak