Sürücüler Dikkat!

Artık bu sokak araç trafiğine kapandı!

Sürücüler Dikkat!

banner390
Ahmet Hilmi Birand Caddesi Şabaniye Cami Arkası Araç Trafiğine Kapatıldı
İlgili Galeriye Git
 Tahsin Ünal Mahallesi Şabaniye Camii arkasında ki Ahmet Hilimi Birand Caddesinin devamı olan sokak dün akşamdan beri araç trafiğine kapatıldı.

Yetkililerden aldığımız bilgiye göre, Molla Fenari Caddesi 8. sokaktan sola dönüşteki yol, Eski Hükümet Caddesi diye bilinen caddede ki trafiğin rahatlatılması adına  İl Trafik Komisyonunca alınan kararla, araç trafiğine kapatıldığı öğrenildi.

4 hafta gibi bir deneme süreci sonrası tamamen trafiğe kapatılacak olan cadde için, farklı sesler de yükselmeye başladı.

Yolu kullanan vatandaş da uygulamadan çok memnun!
Caddeyi sürekli kullanan vatandaşlar;'' Çok iyi oldu. Araçlar sürekli yolun kenarına park ediyordu. Belirsiz zamanlarda da esnaf sürekli mal indirip, bindiriyordu. Yaya kaldırımları bile kapanıyordu. Şimdi daha güzel olmuş,''dediler.

Esnaf;''Merkezin ana damarını kestiler''

Sokak içersinde esnaflık yapan Nurettin Yemenici;''Şaşırdık niye böyle kararı aldılar ki! Bu cadde burasının atar damarı. Molla Fenari Caddesinden gelen sürücüler kestirmeden 30 metrelik yola çıkabiliyordu. Şimdi ise 4. Nolu Sağlık Ocağının ordan gidip, dönüp gelecekler. Bizlerde mallarımızı nasıl indirip, yükleyeceğiz şaştık kaldık. Bu uygulamanın bir an önce eski haline getirilmesini talep ediyoruz,''dedi.

Uygulamanın daha yeni olmasıyla birlikte, alınan kararın ne kadar doğru ya da yanlış olduğu önümüzde ki günlerde ortaya çıkacak. Bakalım bu 4 hafta sürecinde neler gelişecek, bekleyip göreceğiz.


Haber: Karamangundem.com

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mantıksız - 3 yıl önce
iş bankası istikametinden gelip sanayi-üniversiteye gitmek isteyen bilinçli sürücü 3-5 kendini bilmezin araç koydu diye yolu uzatıp yunus emre camii ya da 30mlik yoldan dönüp mü o istikamete çıkmalı ? neresi güzel uygulama bunun ? tamamen bilinçsiz yol işgali başka hiç bir şey değil.
Avatar
karaman - 3 yıl önce
trafi̇k komi̇syonu bi̇rde 31. sokaktak taki̇ ahi̇ osman mahallesi̇ni̇ ele alsin tam merkez tek yön yapin rahatlama olur
Avatar
Jyuugd - 3 yıl önce
Karaman once kaldirimlari bosalsin yaya yol ortasinda yuruyor kaldirimlari dukanlar mal doldurmus
Avatar
Motorcu - 3 yıl önce
Çok iyi olmuş..
Avatar
Baba - 3 yıl önce
araç trafiğine kapatmak sorunu çözmez ,önce park yapan araçlara yasak getirilmesi alanın rahatlatılması gerekir. atatürk bulvarına nerden dönüp gelinecek farkında mısınız.
Avatar
hasan elmacı - 3 yıl önce
çok güzel olmuş. eski hükümet kavşağı rahatlamış. yayalaştırmada yapılmış, iş bankası geçidinden döneceğiz diye trafik aksıyordu. yunus emre caddesini kullansınlar sanki kaç araç geçiyor.
Avatar
kargocu - 3 yıl önce
bir yönden iyi olmuş ama...millete kalsa tuvalete kalsa tuvalete bile arabayla gidecek.bi̇z kargocular için kötü aama millette abartti artik.
Avatar
ÖZKAN UĞUR - 3 yıl önce
Bu TRAFİK KOMİSYONUN İŞİ GÜCÜ YOKMU YAA GİTSİN İMARET CAMİSİ NİN ARKASINI VEDE ARAPOĞLU CAMİ ÖNÜNÜ BOŞALTSİN ADAMLAR KALKIYOR MERKEZİ YERİ KAPATIYOR MİLLET MAL OLMUŞ YAA