banner417
banner425
22 Ekim 2013 Salı 08:52
683 Okunma
Tahsilat Sorununa Çözüm!
banner416
Karaman SMMO Sekreteri Cengiz Ünver, yazılı bir açıklama ile otomatik tahsilat uygulamasıyla ilgili bilgiler verdi.

Ünver; "Meslektaşlarımızın defter tuttuğu işletmelerde yaşadığı tahsilat sorunu tarihe karışıyor. Meslektaşlarımız, işini yaptığı müşterilerinden ücretlerini otomatik olarak tahsil edebilecek. TÜRMOB(Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği), 90 bin üyesinin müşterilerinden ücretlerini otomatik tahsilat yapabileceği bir yazılım programı geliştirdi." dedi.

Karaman SMMM Odası Sekreteri Cengiz ÜNVER, Müşterilerinin farkına varmadan birçok sorununu çözdüklerini ama ücretleri tahsil etme aşamasında zorluk yaşadıklarını ifade etti.

Tahsilat, haksız rekabet ve ücretin mesleğin birinci sorunu olduğunu, bu sorunlarla ilgili yeni bir yazılım programını TÜRMOB’un geliştirerek Genel Kurulda kabul edildiğini, müşterilerinden meslek mensubunun ücret ve işi bırakma şartlarıyla ilgili yazılım programını kullanarak otomatikman sözleşme tanzim edileceğini program üzerinden bankalara aktarılacağı ve tahsilatların gerçekleştirileceğini söyledi.

Ücretini ödemeyen müşterilerinin işlerini meslek mensubunun disiplin yönetmeliği gereği işine devam edemeyeceklerini, beyannamelerini veremeyeceklerini, bir başka meslektaşında beyannamelerini veremeyeceğini, müşterilerin ve işletmelerin yüksek cezalarla karşı karşıya gelip mağdur olmamaları için meslektaşların ücretlerinin ödenmesi hususunda hassas davranmaları konusunda bilgilendirdi.
Son Güncelleme: 22.10.2013 11:59
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426