GÜNCEL:
Taşkaleliler Salona Sığmadı
banner216
banner239

Karaman Merkezde ikamet eden Taşkaleliler yemekli, eğlenceli toplantıda bir araya geldi. 
Başta İstanbul Taşkaleliler Derneği Başkanı Hüseyin Eroğlu'nun girişimleriyle organize edilen gecede, Karaman Taşkaleliler Dernek Başkanı Hüseyin Soyyiğitoğlu, Hasan Hüseyin Erbay, Ahmet Eryiğit, Ali Kavurgacı'nın desteğiyle çok sayıda Taşkaleli hazır bulundu.


Katılanlara teşekkür ederek, selamla konuşması yapan İstanbul Taşkaleliler Derneği Başkanı Hüseyin Eroğlu konuşmasında;'' Bugün buraya gelmemizin sebebi el ele, yürek yüreğe, tek ses, tek yumruk olarak, hep bir ağızdan hareket etmenin ilk adımlarını, atma kararını almaya geldik. Niçin buradayız? Birbirimizi daha yakından  tanıyıp iletişim bilgilerini, yani bir binanın temeleni oluşturmak, ondan sonra yapı taşlarını hep beraber koymak için buradayız. Burada ortak kararlar almak, ertrafımıza kendi varlığımızı, birlikteliğimizden söz ettireceğiz. Biz birilerini değil, birilerinin bizi konuşmasını, bizden bahsetmesini sağlamamız gerek,''dedi.

Karaman Taşkaleliler Dernek Başkanı Hüseyin Soyyiğitoğlu amaçlarının Karaman Merkezde yaşayanların birbirleriyle daha yakından tanışarak, iletişimlerinin güçlendirmek olduğunu kaydetti. Soyyiğitoğlu;'' Tanışma, kaynaşma gecemize bu kadar yoğun ilgi olacağını tahmin etmiyorduk. Bu program sonrası katılanların iletişim bilgilerini alarak, birbirimizle daha çabuk ve rahat iletişim kurmayı planlıyoruz. Bu toplantılarımızı daha çok katılım sağlayarak, sayısını artırmayı düşünüyoruz''dedi.

Program konuşmaların ardından Taşkaleli Halk Ozanı İsa Oğuz'un söylediği şiirleriyle devam etti. Tamamı Taşkale'li müzisyenlerin çaldığı yöresel ve hareketli parçalarla devam etti. Bu fırsatla da kurtlarını döken hemşehriler, birbirleriyle bolca fotoğraf çektirirken, gece herkesin iletişim bilgilerinin alınarak toplu fotoğraf çekilmesiyle ona erdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner249

banner251

banner252

banner253

banner100

banner63

banner255

banner256

banner250

banner233

banner248

banner64

“Akıllı KenTT“ Projesi Karaman'da Başladı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "2015 yılında özellikle bilgi ve iletişim teknolojileri...

Haberi Oku