banner417
banner425
08 Ekim 2012 Pazartesi 14:49
2729 Okunma
Taşkaleliler Salona Sığmadı
banner416

Karaman Merkezde ikamet eden Taşkaleliler yemekli, eğlenceli toplantıda bir araya geldi. 
Başta İstanbul Taşkaleliler Derneği Başkanı Hüseyin Eroğlu'nun girişimleriyle organize edilen gecede, Karaman Taşkaleliler Dernek Başkanı Hüseyin Soyyiğitoğlu, Hasan Hüseyin Erbay, Ahmet Eryiğit, Ali Kavurgacı'nın desteğiyle çok sayıda Taşkaleli hazır bulundu.


Katılanlara teşekkür ederek, selamla konuşması yapan İstanbul Taşkaleliler Derneği Başkanı Hüseyin Eroğlu konuşmasında;'' Bugün buraya gelmemizin sebebi el ele, yürek yüreğe, tek ses, tek yumruk olarak, hep bir ağızdan hareket etmenin ilk adımlarını, atma kararını almaya geldik. Niçin buradayız? Birbirimizi daha yakından  tanıyıp iletişim bilgilerini, yani bir binanın temeleni oluşturmak, ondan sonra yapı taşlarını hep beraber koymak için buradayız. Burada ortak kararlar almak, ertrafımıza kendi varlığımızı, birlikteliğimizden söz ettireceğiz. Biz birilerini değil, birilerinin bizi konuşmasını, bizden bahsetmesini sağlamamız gerek,''dedi.

Karaman Taşkaleliler Dernek Başkanı Hüseyin Soyyiğitoğlu amaçlarının Karaman Merkezde yaşayanların birbirleriyle daha yakından tanışarak, iletişimlerinin güçlendirmek olduğunu kaydetti. Soyyiğitoğlu;'' Tanışma, kaynaşma gecemize bu kadar yoğun ilgi olacağını tahmin etmiyorduk. Bu program sonrası katılanların iletişim bilgilerini alarak, birbirimizle daha çabuk ve rahat iletişim kurmayı planlıyoruz. Bu toplantılarımızı daha çok katılım sağlayarak, sayısını artırmayı düşünüyoruz''dedi.

Program konuşmaların ardından Taşkaleli Halk Ozanı İsa Oğuz'un söylediği şiirleriyle devam etti. Tamamı Taşkale'li müzisyenlerin çaldığı yöresel ve hareketli parçalarla devam etti. Bu fırsatla da kurtlarını döken hemşehriler, birbirleriyle bolca fotoğraf çektirirken, gece herkesin iletişim bilgilerinin alınarak toplu fotoğraf çekilmesiyle ona erdi.

Son Güncelleme: 10.10.2012 21:56
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426