TELEFON DOLANDIRICILARI YÖNTEM DEĞİŞTİRDİ

İnsanları kandırarak para kazanmayı kendilerine meslek edinmiş olan dolandırıcıların yeni bir arayış içerisine girdikleri, kendilerini bürokrat ve saygın kişi olarak tanıtmaya başladıkları çeşitli kuruluşların isimlerini vererek bu kuruluşlar adına vatandaşlarımızdan yardım adı altında para talep ederek dolandırıclığa yöneldikleri ve son zamanlarda sıklaştığı görülmektedir.

 TELEFON DOLANDIRICILARI YÖNTEM DEĞİŞTİRDİ

banner390

Gazete olarak vatandaşlarımıza uyarılarda bulunmak adına; vatandaşlarımızın kendilerini bürokrat ve saygın kişi olarak tanıtan kişilerden gelen telefonlara veya yüz yüze taleplere itibar etmemelerini, borç para vermemelerini, böyle bir olayla karşılaştıklarında konuyu derhal en yakın kolluk kuvvetlerine müracaat ederek bildirmelerini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Ayrıca son günlerde vatandaşları telefon ile arayan dolandırıcıların, "sigorta yenilenmesi, sigorta süresinin dolduğu, ya da sigorta yenilenmezse iptal edileceği, bunun karşılığında belli bir ücret ödenmesi gerektiği" bahanesiyle kredi kartı bilgileri istedikleri görülüyor. Bu bilgilerle internet üzerinden alışveriş yapmak suretiyle dolandırıcılık yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın dolandırıcıların kullanmış olduğu bu ifadelere itibar etmemeli ve hiç kimseye kredi kartı, kimlik ve adres bilgilerini vermeyerek en yakın kolluk birimlerine müracaat etmeli ya da 155 veya 156 ihbar hatlarını arayarak bilgi vermelerini rica ediyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.