banner417
banner425
28 Ekim 2015 Çarşamba 13:06
632 Okunma
TERÖR DEĞİL; KARDEŞLİK DİYEN GÖNÜLLER, ŞİFA VEREN ELLER KAZANACAK!
banner416
Devlet Hastanesi Başhekimlik Binası önünde yapılan toplantıda konuşan Genel Sekreter Dr. Ayhan Erenoğlu, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Devlet Hastanesine terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu kullanılamaz hale gelmesine ve Haziran ayından itibaren terör sonucu hayata veda eden sağlık şehitlerine duyduğu öfkeyi açıkladı. Doğuda zor şartlar altında yöre halkına hizmet vermeye çalışan tüm sağlık çalışanlarına minnet ve şükranlarını da bildirdi.  
Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy’ da okuduğu yazılı açıklamada “Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak “ dedi. 
Yapılan açıklama şöyle devam etti: 
“ Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor.
3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı.
Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü.
Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. 
Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.
Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. 
Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. 
Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. 
Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. 
Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır.
“Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” 

Son Güncelleme: 29.10.2015 12:36
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426