Türk Eğitimsen'den Tepki!

Vebal; uyarıları dinlemeyen Karaman yöneticilerinindir.

Türk Eğitimsen'den Tepki!

banner390
Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı Mehmet Serin MEB yönetici atama yönetmeliği ile ilgili olarak; ''Sendikaların, öğretmenlerin görüşlerini ve taleplerini almasına rağmen yine bildiğini okumuştur.

Yönetici atama yönetmeliğinde en büyük itiraz sözlü sınav yapılmasına ilişkindi. Kariyer ve liyakatin yerine, ideolojik ve keyfi uygulamaların egemen olacağı hak etmeyenlerin yönetici olarak atanacağını, şeffaflığın ortadan kalkacağını, sözlü sınav denetiminin zor olacağını belirtmemize karşın Bakanlık yönetmeliğin uygulamasında ısrar etmiştir.
İlimizde de Sınava Dayalı Yönetici Atamaları duyuruya çıkmış sözlü mülakat gerçekleştirilerek mülakat sonuçları 04.09.2013 tarihinde açıklanmıştır. Yandaşlar üstün başarı göstermiştir. Sözlü sınavların yapılış biçimi net bir şekilde belirlenmemiştir. Sorular şaibelidir, nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı, hazırlayanların tarafsızlığı tartışmalıdır.  Görüntü ve ses kaydı yoktur. Bu mülakatın iyi niyetli olmadığı haksızlıklarla dolu olduğu ortaya çıkmıştır Yapılan bu uygulamaları kınıyoruz.

Yazılı ve mülakat sonuçlarına bakarak bu net bir şekilde görülebilir. Bu sonuçlar kamuoyu vicdanında ve eğitim camiasında huzursuzluk oluşturmuştur.

Yazılı ve mülakat sonuçlarına bakıldığında;

Yazılı 93         Mülakat 74             Yazılı 85        Mülakat 71

Yazılı 82        Mülakat 68                Yazılı 83         Mülakat 71

Bu durumun tersi olan yazılı ve mülakat puanlarına bakıldığında;

Yazılı 79      Mülakat 92                  Yazılı 79      Mülakat 95

Yazılı 71      Mülakat 94                  Yazılı  70      Mülakat 84

Bu durum her şeyi çok net ifade etmektedir.

Türk Eğitim Sen olarak bugüne kadar olumlu uygulamaların yanında olduk. Karaman da eğitim öğretimin daha iyi olması için gayret gösterdik. Problemleri, yaşanan sıkıntıları yerinde çözmeye çalıştık.  Şu iyi bilinmelidir ki eğitim camiasında oluşacak küskünlük ve bölünmüşlük Karaman eğitiminde telafisi mümkün olmayan yaralar açacaktır. Türk Eğitim Sen olarak bir kez daha uyarıyoruz vebal; uyarıları dinlemeyen Karaman yöneticilerinindir.

Değerli Karamanlı hemşerilerim; çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği eğitim ile şekillenecektir. Eğitimde yapılan bu yanlış ve yanlı uygulamalara bu gün dur demez isek yarın çok geç olacaktır.'' dedi

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali can - 3 yıl önce
başkana katılıyorum.bu hassas konu da yetkililerin bir kez daha vicdanlarına el koymalarını belirtiyorum.adaletten ayrılmamalarını söylüyorum.
Avatar
Mevlüt - 3 yıl önce
Müdürlük sınavında aldığım puanla ( 93,939) Türkiye 27. Karamanda il birincisi oldum. Sözlü puan 74 ve büyük ihtimalle atanamadık. İşin acı tarafı sınavdan 71 alan benim önüme geçiyor. Sözlüsü 95 sendikam Türk Eğitim Sen.
Avatar
ESKİ BİR ÜLKÜCÜ - 3 yıl önce
sayın mhp li pardon türkeğitimsenli arkadaşalara bir sorum olacak...1990 lı yıllarda ki 2002 ye kadar...yapılan atamalarda ki özellikle bakanlıkbünyesinde ve tüm türkiyedeki tüm bakanlıklarda..yani her yerde...onbinlerce mhpli sınavsız sözlüsüz ben yaptım oldu diyerek atandı...ki o idarecilerin ne kadar liyakatli olduğunu biliyoruz...ozaman nerdeydiniz..niye itiraz etmiyodunuz...hizmetlisinden çaycısına mhplileri yerleştirdiniz...milleti salak zannetmeyin artık...günaydın..maymun gözünü açtı..artık başka bir türkiyede yaşıyoruz...üniversitede reislik yapmış eski bir mhp li olarak diyorum ki...bizi yıllrca kandırmışlar..vazgeçin bu sevdadan..türkiye dünya devi olma yolunda siz hala masallrdasınız...ıvıdık zıvıdık..neymiş sınavdan yüksek almış mış..idarecilik allh vergisidir.sınavda 100 almakla idareci olunmaz...öyle olsa..karamanın en iyi idarecisi hamza ş....k olurdu..:)
Avatar
murat - 3 yıl önce @Mevlüt
mevlütçüm okullarda hükümete fazla giydirdiniz çok fazla muhalefet yaptınız demekki.çenene sahip olmayı bileceksin.hem söverim hem istediğim yere gelirim devri kapanıyor dikkatinizi çekerim.siz iktidarda olsanız bırak düşük puanı mülakata bile çağırmadan işi bitirirdiniz.biz bu dönemleride yaşadık.sana tavsiyem çeneni tut gelecek sınavlara iyi çalış.
Avatar
bu olamaz - 3 yıl önce
senkikası ne olursa olsun bu haksızlıktır. başbakan bunu duymasın kulaklarını koparır..
Avatar
Mevlüt - 3 yıl önce @murat
muratçiğim şuana kadar ben tüm oylarimi akp ye verdim.en çokta bu zoruma gidiyor.iktidar 15 yildir ayni bana eskiden bahsetme
Avatar
Mevlüt - 3 yıl önce
Alllaha havale ediyorum bunda katkısı olan herkesin vebali var kimsenin eğitimi düşündüğü yok kim gelirse gelsin benim adamım olsun derdi, var yazıklar olsun 90 alanlara bakıyorum her şey çok net yazık bu memlekette liyakat ne zaman karşılık bulacak.Benim için en çok üzüldüğüm şimdiye kadar oylarımı akp ye verdim.Ben şunu soruyorum sendikam eğitim bir sen olsa Türkiye 27. sini Karaman İl 1. sini benim durumuma düşer miydi?

Avatar
Cebelli Tarık - 3 yıl önce
kemalist sendika,add-tgb ve eğitim bir sen elele verdiler tabi birbirlerinin rezilliklerini biliyorlar ya,bu haksızlığı mahkemeye taşıyacağız,iktidarın sendikası gezi parkında,1 mayısta coplattığı sendika ile kolkola girdi,ne omurgasız canlılar var memlekette iki gurubada helal diyorum helal olsun çıkarlar ortak olunca idealler,karakterler,ilkeler,çizgiler bitiyor değilmi...