Uğurlu : Karaman'ın Merkezi Yeni Görünümüne Kavuşuyor

Karaman’ın kalbi durumundaki İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan ve yolun daralmasına sebep olan iş yerleri, İsmetpaşa projesinin başlaması nedeniyle yıkıldı.

Uğurlu : Karaman'ın Merkezi Yeni Görünümüne Kavuşuyor

banner390
 Çalışmalarla ilgili olarak bilgi veren Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, yıllardır vatandaşın şikâyetlerine konu olan bölgedeki iş yerlerinin şehrin en hareketli bölgesinde araç ve yaya trafiğini sıkıntıya sokmakla kalmayıp aynı zamanda görüntü kirliliği de oluşturduğunu belirtti.


Halkımızın çok daha güzel bir şehirde yaşamasına imkân sağlayacak projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Uğurlu: “Cumhuriyet Parkından başlayarak Kaleye kadar olan bölgede oluşturmayı düşündüğümüz iyileştirme ve yenileme çalışmalarındaki kararlı mücadelemiz sonucu bölgede bulunan iş yerleri kamulaştırılarak yıkıldı. Yıkım için her türlü güvenlik önlemi alınırken, çevrede bulunan iş yerleri ve evlerin yıkımdan zarar görmemesi için azami gayret sarf edildi” dedi.

Bölgede yapılan çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettiğini ve en kısa zamanda vatandaşın hizmetine sunulacağını sözlerine ekleyen Uğurlu: “Karaman halkı her şeyin en güzeline layıktır. Bölgede uzun yıllardır ciddi bir sıkıntı vardı. SGK Binası önünden başlayıp Cumhuriyet Parkı, İsmet Paşa Caddesi ve devamında Karamanın en büyük projelerinden birisi olan Kent Meydanı projemizle kaleye kadar olan bölge gelecek nesillere hizmet verecek biçimde yeniden şekillenecek. Karaman’ın bu bölgedeki görünümü tamamen değişerek modern, kullanışlı ve güzel bir hale gelecektir. Çukur Bahçe, Piri Reis Vadisi, Ereğli Köprülü Kavşağı, Ortaöğretim Kampüsü, Tapucak Projesi, İstasyon alanının düzenlenmesi ve Sokak iyileştirmeleri ile Karamanımız örnek bir kent olma yolunda ilerlemeye devam edecektir” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
idris n. uysal - 5 yıl önce
sonuç ne olacak, çok merak ediyorum. hadi hayırlısı...
Avatar
Agresif Tarihçi - 5 yıl önce
sayın uğurluya ankarada "silikon kamil" deniliyor uzun süredir,sebebini öğrendim,karamana geldiğimde belgeleri ile açıklayacağım,sevgiler...