ULAŞIM DAHA GÜVENLİ VE MODERN HALE GELECEK

Karaman Belediyesi şehrin en önemli ulaşım güzergâhları üzerinde bulunan kavşakları yeniden tasarlıyor. Kavşaklar tamamlandığında bu güzergâhlar üzerinde ulaşım daha hızlı, güvenli ve modern hale gelecek.

 ULAŞIM DAHA GÜVENLİ VE MODERN HALE GELECEK

Karaman Belediyesi, İbrahim Öktem Caddesi, Sanayi Caddesi ve Alparslan Türkeş Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan yeni köprülü kavşak için çalışmalara başladı. Kavşak projeleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti:

“Şehrin dört bir yanından özellikle Devlet Hastanesine ulaşımı daha güvenli bir hale getirmek için Bisikletli Kavşak, Piri Reis Vadisi Kavşağı ve Zembilli Mahallesi’nde bulunan kavşakları yeniden düzenliyoruz. Bu düzenlememizle ilgili tip projeler hazırlanma aşamasında. Sondaj çalışmaları başladı. Şehrimizin önemli bu üç kavşağını daha modern bir hale getireceğiz.”

Duvarlı Yoldan Karşıya Viyadükle Geçeceğiz

Başkan Çalışkan: “En önemlisi Duvarlı yol olarak bilinen cadde üzerinde bulunan kavşak düzenlemesi kapsamında Alparslan Türkeş Bulvarı’nı yapacağımız viyadükle Taptuk Emre Mahallesi’ne bağlayacağız. Bu sayede hem bu bölgedeki ulaşım sorununu çözmüş olacak hem de şehir merkezinde gösterişli modern bir köprülü kavşak yapacağız” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
efsane75 - 2 yıl önce
ziya gökalp mahallesinde anadolu lisesi, dr sadık ahmet ilkokulu kavşaklarda ve imam ı azam cami güney cephede ne hız kesici , ne de trafik ısıkları var. çocuklar okula giderken çok zorlanıyor. bisiklet yolu önce4si bence karsıdan karsıya çocukların güvenli gecmelerini sağlasak.