banner417
15 Temmuz 2014 Salı 11:49
780 Okunma
Üniversite Tercihi Yapmadıysanız Acele Edin
banner416
ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 7 Temmuz'da başlayan ÖSYS tercih  işlemleri, 17 Temmuz saat 23.59'da sona erecek. Tercih süresi uzatılmayacak 
 
Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin  https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi  yapılmayacak.  ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih  listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme  alınacak. 
 
Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresindeki  açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacak. Tercih işleminin ekrandaki uyarılara göre sonlandırılması gerekiyor.  Adayların tercihlerinin  ÖSYM'ye ulaştığından emin olmaları için ekranda "2014-ÖSYS Tercihleriniz ………..'  tarihinde başarı ile ÖSYM'ye bildirilmiştir" ifadesini görmeleri gerekiyor.  Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde  https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol  etmesi ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklaması gerekiyor. 
 
Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra  tercih süresi  içerisinde https://ais.osym.gov.tr adresinden tercihlerinde değişiklik yapabilecek. 
Son Güncelleme: 16.07.2014 18:07
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64