banner417
banner425
02 Haziran 2012 Cumartesi 15:10
679 Okunma
Ünlüer;KMÜ Farklı ve Özgün Bir Üniversite Olmuştur
banner416
 Anadolu Basın Birliği Başkanı Ali Ünlüer, “Üniversitemizin Bahar Şenliği” başlıklı yazısında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) bahar şenliği ve mezuniyet törenini kaleme aldı.
Yazısında 21-23 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen bahar şenliği ve mezuniyet töreninin geniş kapsamlı ve özveriyle hazırlandığına dikkati çeken Ünlüer,  üniversitenin bebek denecek yaşta emeklemeden yürümesinin sonuçlarının alınmaya başladığını vurguladı.

Ali Ünlüer, mezuniyet programı çerçevesinde öğrenci velililerinin şehir dışından Karaman’a gelmelerinin şehrin ekonomisini canlandırdığını ifade etti ve “Karaman’da değişik bir kalabalık hissediliyordu. Otellerde yer kalmamış, lokantaların müşterileri artmış. Mezuniyet akşamı 70 plakalı araçtan çok yabancı plakalı araç vardı.” ifadeleriyle memnuniyetini belirtti.Anadolu Basın Birliği Başkanı Ali Ünlüer, KMÜ’nün çok kısa sürede fiziki alt yapısı, donanımı, öğretim elemanları, açılan fakülte ve yüksekokulları ile sıradan değil aranan, farklı bir üniversite haline geldiğini kaleme aldı. Yazısında “Yıllarca kurulma hayaliyle yaşadığımız üniversitemiz, 2007’de kuruldu. Çok kısa sürede üniversitemizin fiziki yapısı, donanımı, öğretim elemanları, açılan fakülte ve yüksekokulları, yurt genelinden gelen öğrenci sayısının artış göstermesi sayesinde KMÜ sıradan değil, aranan, farklı ve özgün bir üniversite olmuştur.” ifadelerini kullandı. 

Başta KMÜ rektör ve rektör yardımcıları, genel sekreteri olmak üzere, tüm akademik ve idari personelin çabalarının göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten Ünlüer, mezuniyet töreninde Kemal Kaynaş Stadyumunun tıklım tıklım dolu oluşu ve izleyicilerin coşkulu alkışları ile üniversitenin en büyük ödülü aldığını söyledi.

Rektör Gökmen’in mezuniyet törenindeki konuşmasından da bahseden Ünlüer, “Sayın Gökmen’in öğrenci velilerine ve öğrencilere unutulamayacak kadar güzel ve anlamlı sözleri oldu” diyerek, Rektör Gökmen’in konuşmasındaki ayrıntılara yer verdi.

Son Güncelleme: 02.06.2012 16:09
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426