Vali Koca, 'Devletin Malı Deniz' Demiyor!

Valiler, İç İşleri Bakanının önerisi, Bakanlar Kurulunun kararı ve Cumhurbaşkanının onayı ile atanır!

Vali Koca, 'Devletin Malı Deniz' Demiyor!

banner390
Karaman Valilsi Murat Koca'dan 12 Kasım 2012 Pazartesi günü Kan Bağış Kampanyasına Destek Fotoğrafları
İlgili Galeriye Git
Vali Koca, Karaman'da göreve başladığı günden bu yana kamu kaynaklarının etkin ve yerinde kullanılması, lüzumsuz harcamalardan kaçınılması konusunda büyük gayret içinde.

Vali Murat Koca Karaman'a ilk ataması sonrasında; "Kendi İşlerimde Tutumlu, Devlet İşlerinde Cimriyim" mesajını vermişti. Buna istinaden Vali Koca; Daire müdürlerini sıkı takibe alarak, "Devletin Malı Deniz" anlayışını bitirmeleri için elinden geleni yaptı.

Yetim Hakkını Düşünüyor Devletin Bir Kuruşunu Dahi İnceliyor...

Devletin bir kuruşunun dahi hesabını ince ince yapan Vali Koca usulsüz olan veya sıkıntılı gördüğü hiçbir işin altına imza atmadığı ve onaylamadığı biliniyor. Daire müdürlerinin bu açıdan Vali Koca'dan rahatsız olduğu aşikar. Onlar rahatsız olsun devlet dairelerinde yetimin hakkı olan bir kuruşu dahi kimse boşyere kullanamıyor.

Vali Koca neler yaptı;

-Doğrudan temin işlerinde rekabete önem vererek sadece doğrudan temin işlerinde sağlanan rekabetle yüksek miktarda tasarruf sağlanmasına ön ayak oldu. Bütün kurumlarda verimlilik esaslarına göre gayret sarf etmeleri, israfı ortadan kaldırmaları devletin malı deniz anlayışını bitirmelerini sağladı.

-Vali Koca, gereksiz yakıt tüketiminin önlenebilmesi amacıylada başta kendi makam oracı olmak üzere tüm kamu araçlarının "araç takip sistemi" ile takip edilmesi talimatını vererek, Kamu kurum ve kuruluşlarının araçlarını takibe aldırdı. Araç takip sistemi ile yakıtta ciddi tasarruf sağlandı, sistem ayrıca da hız limitlerine uyulup uymadığının kontrol edilebilmesini sağladı.

-Fotokopi kağıtları dahil olmak üzere, her türlü devlet malzemesi kullanımında tasarruf sağlanmasını sağladı.

Karaman'da bu tasarruf moduyla; Ankara'dan gelen yatırımların dışında, sınırlı kaynaklarla da daha fazla iş yapabilme imkanı ortaya çıkmış durumda.

Birileri rahatsız oladursun, Vali Koca Büyük Anadolu Birliği Konfederasyonu tarafından 2013 yılında "Yılın Valisi" oldu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kayacıoğlu - 3 yıl önce
reklamın iyisisi-kötüsü olmazmış...sayın valimizin bir çok devlet memurunu aşağıladığı, küçük düşürdüğü ve hakaret ettiği ve bu insanların bi çoğunun uzman desteği aldığı hususunu da haber yapabilme cesaretini göstrebildiğiniz gün ne zaman; hani nerde...r
Avatar
ismail aydın - 3 yıl önce
Sayın valim allah size güç kuvvet versin kamu kaynaklarının gelişi güzel kullanımını engellediniz allah sizden razı olsun
Avatar
ismalil aydın - 3 yıl önce
Sayın valim kan verirken çekilen fotoğrafınızın başka bir sitede yan gelip yatmış gibi gösteren bu habercileri kınıyorum - siz doğru yoldasınız allah size güç kuvvet versin
Avatar
rıza kader - 3 yıl önce
hı hı valinin bu tasarrufları ile karaman çağğğ atladı. lütfen sanki aynı çabayı bi önceki veya daha önceki valiler yapmamış gibi anlatmaya çalışmayın.bırakın varsa bi sıkıntı gündeme gelsin.
Avatar
kurum - 3 yıl önce
Allah razi olsun.bu memlekette cok at kosdurdular.sayanizde herkesin sesi kisildi
Avatar
akademisyen - 3 yıl önce
i̇şlerini iyi yapmayan, yıllardır belli yerlere çöreklenmiş, bu memleketin ilerlemesinin önünde bir set olan , sadece vatandaşın ödediği vergi ile maaşını alan fakat iş yapmayan , yazı yazmasını bilmeyen sayın müdürlere birilerinin işini öğretmesi gerekiyordu. sayın valimizi bundan dolayı kutluyorum. herkes işini iyi yapsın, yapamıyorsa yapabilecek birilerine devretsin.
Avatar
Özcan Üstün - 3 yıl önce
sayın valimizi bu hassasiyetinden dolayı tebrik ediyorum, dürüst insanların ülkenin belirli kademelerine gelmeleri bazılarını rahatsız etmeye başladı. belli güçlere sahip olan kişi ya da kurumların bu güçlerini şahsi menfaatlerine yönelik olarak kullanmalarını ve bu amaçla ahlaki olmayan bir davranış içine girmelerini kabul edemiyorum.bu memlekette amirinden, memuruna herkesin işini en iyi şekilde yapması gerektiğine, işini iyi yapmaya çalışanların da bu tarz kasıtlı, gerçek dışı suçlamalarla morallerinin bozulmaması gerektiğine inanıyorum. bu tür kasıtlı haberlerin artık ülkemizde prim yapmayacağının anlaşılması gerekir
Avatar
karamanlı - 3 yıl önce
allah razı olsun sayın valim.çalışmlarınızda başarılar diliyoruz..ve fotoğrafı kırparak haber yapmak habercilik değildir....