Vali Koca'dan Açıklama

Karaman Valisi Murat Koca, yerel bir sitede hakkında yazılan haberler ile ilgili basın toplantısı düzenledi

Vali Koca'dan Açıklama

banner390
Polisevinde düzenlenen basın toplantısında Murat Koca, Konyalı olduğunu ve Mevlana torunu olduğunu belirterek Mevlana'nın sözüne değindi, "Ya olduğum gibi göründüm, ya da göründüğüm gibi yaşamaya çalıştım. Ben hiç iki yüzlülük yapmadım, yapmam da." diyen Koca, hakkında yazılan haberlere "yorum" diyerek, "Ben onların haber olduklarını düşünmüyorum, yorum kelimesini isteyerek seçtim, habercilik bu değildir." diyerek ekledi.

Bu haberler ile ilgili bilgi veren Murat Koca, "Haberde çıkan bir fotoğrafım vardı, kan verilirken çekilmiş. Ama arkadaşımız bayağı emek sarfetmiş fotoğrafa. Emek sarf etmiş diyorum çünkü, sanıyorum ki montaj işleri oldukca zor ve uzun süren işlemlerdir. Biz buraya ayrım yapmadan herkesi çağırdık ancak arkadaşımız buraya gelmemiş, gelseydi kendisine neden böyle yaptığını sormak isterdim ancak kendisi burada bulunmuyor. İlk olarak Emniyet teşkilatıyla ilgili haber yaptı. Daha sonra benimle ilgili haber yaptı. Kardeşimle ilgili haber yaptı. En sonunda oğlumla ilgili haber yaptı" ifadelerini kullandı.
 
Vali Murat Koca açıklamalarına "Oğlum Taksim'den geçerken bir fotograf paylaşmış. İnsanların sırtı dönük anıta karşı duruyorlar. Sanıyorum ki birisi bir konuşma yapıyor insanlar da onları dinliyor. Bende Twitter kullanıyorum. Oğlum Taksim'den bir görüntü almış daha sonra Nişantaşı tarafından bir görüntü daha almış. Bizi haberin içerisine katarak bir özel toplantıda söz sarfettiğim söylenmiş. Onunla ilgili de yazılı bir açıklama yapmıştım" diyerek devam etti.

"Avukatlar Çalışıyor"

Vali Murat Koca, yapılan haberlerle ilgili gerekli yasal işlemlerin başladığını, avukatlarının konularla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Vali Koca, daha sonra Karaman'da devam eden yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Toplantıya, ulusal ve yerel basın mensupları ile Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan katıldı.

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kemal - 2 yıl önce
sayın valim sizinle ilgili çıkan asılsız haberlere karaman halkı olarak inanmıyoruz.siz halkımız tarafından sevilen ve sayılan bir kişisiniz .asıl böyle asılsız haber yapan ilgili site tıklanma rekoru kıracam diye engelli bir kişiyi bile sitesinde kullanmaktan çekinmeyen bir habercilik anlayışına sahiptir.
Avatar
düşünür - 2 yıl önce
her önüne gelen haber sitesi açınca böyle oluyor işte. yok ki bir standardı. her türlü ithamı yapacaksın sonra buna da "iddialar üzerine" diye dile getireceksin. malum haber sitesinde valinin haklılığı üzerine iki gündür yorum yazıyorum yayınlamıyor.bir yoruma bile tahammül edemeyen adam çıkmış bir de habercilik yaptığını zannediyor. yurdum işleri böyle işte. adama yol vermezsen vali de olsa yemeye çalışır.sırf bunlar da bir akredite edilmedi diye yapılıyor ya o da başka bir acı taraf. allah izan, akıl fikir versin
Avatar
celalettin bülbül - 2 yıl önce
sayın valimizden memnunuz...
Avatar
ayhan aydın - 2 yıl önce
Karamaninsesi en az 30 bin m2 karelik alana ihtiyaç olan ve yatirim programinda olmayan stadı 8 bin m2 alana nasil sığdiracak merak ediyorum açiklama bekliyoruz birde al san ispat diye belediyenin meclis kararlarını göstererek manşet atmiş akil hocasi kimse 6 nire 30 nire hesap yapmasinida bilmiyorlar valide tokat gibi cevabi yapiştirmiş başka sitelerde mevcut
Avatar
hikmet - 2 yıl önce
ya bırakın allah aşkına karamana vali mi yok. asılsız haberler yapana diyecek sözüm yok ama, savunanlar için söylüyorum, vali beyin dürüstlüğünden başka söylediğiniz ne var. 2 yıldır allah aşkına karaman ne yaptı elle tutulur. dürüstmüşşşş