banner417
banner444
31 Temmuz 2015 Cuma 12:31
592 Okunma
Vali Murat Koca, Mevka 14. Kalkınma Kurulu Toplantısına Katıldı
banner416
Toplantıya katılacak heyet, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, tarafından Nasreddin Hoca Türbesi önünde karşılandı.

Türbe ziyaretinde Akşehir Müze Müdürü Ömer Faruk Türkan tarafından katılımcılara, Akşehir ve Nasreddin Hoca hakkında bilgiler verildi.

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Mevlana Kalkınma Ajansı 14. Kalkınma Kurulu toplantısına, Konya Valisi Muammer Erol, Karaman Valisi Murat Koca, MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mevlana Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Tankut Yalçınöz, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, bazı kurum ve daire il müdürleri katıldı.

Toplantı, Genel Sekreter Ahmet Akman ve Konya Valisi Muammer Erol'un açılış konuşmaları ile başladı. Daha sonra Kalkınma Bakanlığı Uzman Yardımcısı Tuğba Deniz tarafından Bakanlığın yeni nesil bölgesel gelişme politikaları hakkında yürüttüğü çalışmalar ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

MEVKA 2014 yılı faaliyet raporu ve iç denetim raporu; Araştırma Etüt ve Planlama Birim Başkanı Nurten Elvan Köksoy tarafından sunularak kurulca görüşüldü. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından Akşehir’i tanıtan bir sunum yapıldı.

Toplantı sonunda Kalkınma Kurulu Başkanı, Başkanvekili ve katip üyelerin seçimi yapıldı.

AA

Son Güncelleme: 31.07.2015 18:03
Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426