VATANDAŞIN BİTMEYEN OTOPARK ÇİLESİ

Karaman’da her geçen gün oto park sorunu büyürken, yaşanan bu soruna herhangi bir çözümün bulunmamasına vatandaşlar tepki gösteriyor.

VATANDAŞIN BİTMEYEN OTOPARK ÇİLESİ

banner390
VATANDAŞIN BİTMEYEN OTOPARK ÇİLESİ
İlgili Galeriye Git
Karaman’da, vatandaşlar araçlarını otopark alanlarının yetersiz olmasından çarşı merkezinde yol üzerine park etmesi üzerine, seyir halindeki araçlar yolda ilerlemekte güçlük yaşıyor.Karaman’da, park sorununun büyük bir çile haline geldiğini belirten vatandaşlar, “Her geçen gün artan araç sayısına rağmen çözüm üretilmiyor. Bu araç sayıları artarken ilin önde gelenleri, vatandaşlar araçlarını nereye park ediyor, nasıl yapıyor diye hiç düşünmüyorlar.” diye sitem etti.

Otopark sorunlarından dolayı araç sahipleri ile yayalar arasında zaman zaman tartışmalar ve kavgalar meydana geliyor. Yetersiz otopark’tan şikayet eden halk; kapalı, açık yada katlı otoparkın şehrin merkezindeki bu araç yoğunluğunu azaltacağını, vatandaşın da rahat bir şekilde gezebileceğini belirtiyor. Otopark sahipleri ise 40 – 50 araç kapasitesi ile çalıştıklarını, zaten bunun 30’unun aboneleri olduğunu dile getiriyor. Özel otoparklarında yetersiz olduğuna değinen bir vatandaş: “Özel otoparklarda yetersiz durumda. Özel otoparklar bile dolup taşıyor. Bizim yetkililerden istediğimiz şu güzel memleketin bitmeyen çile haline dönüşen park sorununa bir çözüm bulsunlar.” diye konuştu.
Sabahın erken saatlerinde bomboş olan sokaklar, akşamüzerine doğru dolup taşıyor. Çaresizlikten İsmetpaşa ve 2.İstasyon Caddelerine park edilen arabalar, araç geçişine büyük engel teşkil ediyor. Cadde üzerine park etmesi yasak olan arabalar, trafik yetkililerinin uyarılarına rağmen hala park edilmeye devam ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
musa - 1 yıl önce
ee şimdi karaman halkına kızıyorlar da bu işte esnafın kabahati de çok, dükkan yetmiyor gibi kaldırıma da tezgah açılıyor hal böyle olunca vatandaş yolda giderken sürücüler de kızıyor, park belli başlı sorun zaten yıllardır çözümü olmamış bir durum, gerçi en uygun yere otopar yerine kütüklü park yapıldı netice de park geçiyor adı.
Avatar
Çukurbahce coşgun otopark - 1 yıl önce
Gelirse biz 300 araç alırız günlük 3 lira
Avatar
selman deger - 1 yıl önce
Esnaf kendi özel arabasını getirir dükkânının önüne park ederse bu çozulmez..
Avatar
ali - 1 yıl önce @Çukurbahce coşgun otopark
oldu kardeş bir de sizlere para yedirelim .
Avatar
Esnaf - 1 yıl önce
Her seferinde esnafa laf atıyorsunuz dükkanın önüne koyuyoruz nereye koyalım adam getirip arabasını bir sokuyor aksama kadar yok mal indirip bindirecek olduğun da adam yok dükkanın önüne mal koymasan adam utanmasa dükkana sokacak bide kavga etmeye kalkar birsey söylese n şimdi esnafı kendi yerinize koyun öyle düşünün esnafa laf soyleyerek parkı cozemesiniz
Avatar
Online Ihbar - 1 yıl önce
Arkadaslar artik herkesin cebinde akilli telefonlar var. Bari bir ise yarasin. Hemen Emniyet Genel Mudurlugunun uygulamasini ucretsiz indirin ve oradaki online ihbar bolumunden yoldaki park alanlarina arac disinda esya koyan dukkanlarin fotografini cekip gonderin. Aninda gelip cezai islem uyguluyorlar mecburen. Cunku fotografla tespitlenmis bir suc durumu teskil ediyor. Esnaf arkadaslar da madur olmamalari icin sabah ve aksam belli saat araliklarinda mal giris cikisi yapmalilar. Sanirim bu konu il trafik komisyonunun da sorumlulugu buyuk.