banner417
banner425
20 Temmuz 2015 Pazartesi 19:08
2971 Okunma
YANLIŞ DIŞ POLİTİKA TÜRKİYE’Yİ HEDEF HALİNE GETİRDİ
banner416
Saldırıyı lanetleyen Şahin “Bu menfur olayda hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor. Bu karanlık olayın bir an evvel aydınlatılması ve faillerinin adalete teslim edilmesi en büyük temennimizdir.” dedi.
SINIR BÖLGELERİMİZ PROVOKASYONLARA AÇIK HALE GETİRİLDİ
Yazılı bir açıklama yapan Şahin, Türkiye’nin son dönemde karanlık mihrakların hedefi haline geldiğini kaydederek, “Bu saldırıların engellenmesi için her türlü istihbarat ve güvenlik önleminin ivedilikle alınması şarttır.” dedi.
Tetikçisi kim olursa olsun ve hangi terörist örgütten gelirse gelsin bu tür saldırıların asıl amacının bölgemizi daha da karıştırmak isteyen karanlık güçlere hizmet etmek olduğunu kaydeden Şahin: "Çok açıktır ki daha önce tıpkı Reyhanlı’da olduğu gibi Suruç’taki kanlı saldırı da Türkiye’yi karıştırmak ve ateş çemberinin içine çekmek isteyen karanlık güçlerin kanlı bir provokasyonudur. Milletimiz bu tür provokasyonlara karşı her zamankinden daha dikkatli olmalı ve tahriklere kapılmamalıdır.” diye konuştu.
Açıklamasında Türkiye’nin dış politikasındaki yanlışlığa da vurgu yapan Şahin, “Maalesef özellikle bölge ülkelerine yönelik yanlış politik duruşlar Türkiye’yi terör örgütlerinin hedefi haline getirmiş ve özellikle sınır bölgelerimizi provokasyonlara açık hale getirmiştir. Bölgedeki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre yabancı ülke ajanları cirit atmaktadır. Bu olayda da göstermektedir ki Türkiye ciddi istihbarat ve güvenlik zafiyetleriyle karşı karşıyadır. Bölgedeki ajanların faaliyetlerinin engellenmesi için acilen tedbirler alınmalıdır. “ şeklinde konuştu.
Şahin mesajını “Saldırıda ölenlere bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Cenab-ı Allah bu tür felaketlerden hepimizi korusun.” sözleriyle tamamladı.

Son Güncelleme: 20.07.2015 22:46
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426