Yeni Fahri Trafik Müfettişlerine Kimlikleri Verildi

Vali Murat Koca Fahri Trafik Müfettişleri Kimlik Dağıtım Törenine katıldı

 Yeni Fahri Trafik Müfettişlerine Kimlikleri Verildi

banner390
10 Temmuz 2013 Çarşamba günü saat 15.00’de gerçekleştirilen törene Vali Murat Koca’nın yanı sıra Belediye Başkanı Dr. Kamil Uğurlu, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez ve protokol üyeleri katıldı.

Vali Murat Koca trafik denetiminin önemine değindiği konuşmasında; “Trafik kazaları ülkemizin en önemli sorunlarından biri olmaya hala devam ediyor. Ölümlü trafik kazalarının sayısının diğer yıllara göre daha az olması memnuniyet verici fakat bu yeterli değildir. Bu sayının düşmesinde altyapımızın zaman içinde gelişmesi etken olduğunu düşünüyorum. Bir çoğumuz direksiyona geçtiğimiz zaman öğrendiğimiz trafik kurallarını ihlal etmekten maalesef çekinmiyoruz. Dolayısıyla trafik denetimlerinin önemi de bu noktada ortaya çıkıyor. Kamu görevlilerinin, polis ve jandarmada görevli trafik memurlarımızın denetimleri kâfi gelmiyor.

Fahri trafik müfettişi arkadaşlarımız bir anlamda devletin yapmış olduğu denetim hizmetine bu görevleriyle 7 gün 24 saat katkı sağlayacaklardır. Fahri trafik müfettişlerinin resmi kıyafetle değil sivil elbiseyle görev yapmaları denetimlerin daha sağlıklı ve verimli olmasına vesile olacaktır. Benim fahri trafik müfettişi olan arkadaşlarımdan ricam şahsi duygularını düzenleyecekleri tutanaklara yansıtmamalarıdır. Gönüllülük gerektiren bu vazifeye talip olduğunuz için bütün fahri trafik müfettişi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, kazasız bir Karaman diliyorum.” dedi.

Tören Vali Murat Koca ve protokol üyeleri tarafından 52 fahri trafik müfettişine kimlik ve tutanaklarının teslim edilmesiyle sona erdi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fahri müfettişzede - 3 yıl önce
karamanımızda hafta sonlarında yazılan cezaların miktarlarını haber sitelerinde okuyoruz demekki az yazılıyormuşki hali hazırdaki fahri trafik müfettişleri yetmez gibi 52 kişi daha alınmış. mobese kayıtlarında haklıda gözüksen, fahri müfettişlerin gönüllerince yazdıkları cezaları mahkemeler dahi iptal edemiyor. trafik polisi ceza yazsa enazından kimin neden ceza yazdığı tutanakta belirtiliyor ama fahri trafik müfettişlerinin yazdıklarına kimse itiraz edemiyor paşa paşa ödüyorsun