Yeşildere'de Yunus Emre Festivali Düzenleniyor

Geleneksel hale gelen festival her sene olduğu gibi bu senede coşkuyla kutlanacak. 8-9 Ağustos'ta ki festivale tüm Karaman halkı davetlidir.

Yeşildere'de Yunus Emre Festivali Düzenleniyor

banner390
Karaman, Yeşildere Yunus Emre Festivaline hazırlanıyor.Geleneksel hale gelen festival her sene olduğu gibi bu senede coşkuyla kutlanacak. 8-9 Ağustos'taki festivale tüm Karaman halkı davetlidir.

Yeşildere Yunus Emre Festivali 8 Ağustos Cumartesi günü saat 16:30’da Aktekke Kent Meydanından Yunus Emre Saygı ve Hoşgürü yürüşü ile başlayacak, akabinde “Türk Dili'nin ve Türk Kültürünün abidesi Yunus Emre: Tarihi şahsiyeti ve yaşadığı coğrafya” konulu konferans ile devam edecektir. 
9 Ağustos Pazar günü ise Festival Yeşildere ’de devam edecektir. Festivalde; Türk Hava Kurumu paraşüt takımı, İbrala vadisinde gösteri yapacak. Doğa sporları topluluğu ve bisiklet topluluğu aktiviteler yapacak. Karamanlı Yarenler Grubu, Bozkır Kaşık Ekibi, stand ve resim sergilerinin olacağı. Yöresel tadların ikram edileceği. Yıldız ÇAM, Sibel KARABAŞ konserleriyle dolu dolu geçecek bu festivali KONTV canlı yayınlayacaktır.
Detaylı bilgi için; facebook.com/yesildereyunusemrefestival


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.