ZEHİRLİ AYAKKABI DENETİMİ YAPILDI

Son zamanlarda basın ve yayın kuruluşlarında çıkan “zehirli ayakkabılar” ile ilgili olarak Karaman’da da denetimler yapıldı.

ZEHİRLİ AYAKKABI DENETİMİ YAPILDI

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal yaptığı açıklamada “ Kamuoyunun da bildiği gibi, son zamanlarda yayın kuruluşlarında sıkça gündeme gelen “zehirli ayakkabılar” ile ilgili olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Denetmenleri, Karaman Ticaret İl Müdürlüğü personeli, Karaman Esnaf Odaları Birliği ve Karaman Terziler, Konfeksiyoncular, Deri Ürünleri Dikim ve Giyim Aksesuarları Esnaf Odası elemanları tarafından 04.12.2014 tarihinde ilimizde ayakkabı satışı ile iştigal eden esnaf ve sanatkarlarımızın işyerlerinde denetimler yapılmıştır. Yapılan bu denetimler sırasında sadece bir ayakkabıda sıkıntılı durum görülmüş, bunun dışında diğer ayakkabılarda herhangi bir sakıncalı duruma rastlanmamıştır” dedi.

Uysal, “Özellikle Çin’den ithal edilen zehirli ayakkabılarla ilgili gerek Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın gerekse ilgili kurum ve kuruluşlarımızın denetimleri devam edecektir. Tüketicilerimizin şüphelendikleri ayakkabı ve deri ürünleri ile ilgili şikayetlerini Karaman Ticaret İl Müdürlüğü’ne yapmaları hem kendileri hem de diğer tüketiciler açısından faydalı olacaktır” şeklinde konuştu. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.