Zinde Gençlik Güçlü Türkiye

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilen “Zinde Gençlik Güçlü Türkiye” adlı projenin tanıtımı yapıldı. Projeyi hazırlayan Karaman Atak ve Gençlik ve İzcilik Kulübü hakkındaki bilgiler tanıtım programında katılımcılara aktarıldı.

Zinde Gençlik Güçlü Türkiye

banner390
Karaman Atak ve Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün hazırladığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenecek olan “Zinde Gençlik Güçlü Türkiye” projesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya katılanlara kulüp faaliyetleri hakkında bilgi de verildi. Karaman, Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı İsmet Yardımcı, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2012 yılında desteklenen ve bakanlık tarafından örnek projeler arasına alınan ‘El Ele Geleceğe’ projemizde olduğu gibi, ‘Zinde Gençlik Güçlü Türkiye’ projemizin de hedeflerine ulaşmasını temenni ederim” dedi. 2007 yılında gönüllü insanların öncülüğünde kurulan, Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün, kuruluş tarihinden itibaren sayısız faaliyetlere imza attığını kaydeden Yardımcı, yüzlerce gencin ufkunun genişlemesine vesile olunduğunu söyledi.

“ULUSLARARASI KAMPLARA KATILMAKTAYIZ”

“Yola çıktığımız ilk günden bu yana bize enerji veren, hayallerimizdeki dünya idi” diyen Yardımcı,  “Bu dünya ancak güzel ahlakla yoğrulmuş gençlerin eseri olabilirdi. Bu bağlamda, kulübümüzdeki gönüllü kardeşlerimizle beraber, milli ve manevi değerlerine bağlı, sağduyulu, hoşgörüyle birlikte yaşam kültürünü benimsemiş, bedence sağlam, fikirce uyanık, ahlakça dürüst nesiller yetiştirmek için, faaliyetlerimize tüm hızıyla devam etmekteyiz. Kulübümüzün ana faaliyet konuları; izcilik, spor, yaz okulu ve gençlik çalışmalarından oluşmaktadır. İzcilik çalışmaları kapsamında haftalık ünite toplantıları yapılmaktadır. Ayrıca milli, mahalli ve uluslararası kamplara katılmaktayız” ifadelerini kullandı.

“ÇEVRE DUYARLILIĞI OLUŞTURUYORUZ”

Doğa yürüyüşü, fidan dikimi ve açık alan faaliyetleri ile çevre duyarlılığı oluşturduklarını dile getiren Yardımcı, “Bilek güreşi, ok atıcılığı, at biniciliği, yüzme, masa tenisi gibi birçok sportif faaliyetlerle de gençlerimizi buluşturmaktayız. Kulübümüz, toplumda farkındalık oluşturmak, her Müslüman’ın bilmesi gereken temel bilgileri, öğrenmesine vesile olmak amacıyla, Türkiye genelinde düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür yarışmalarına Karaman’da öncülük etmektedir. Bu yıl ise, Son Peygamberin Hayatı konulu, bilgi yarışması düzenlenecektir” şeklinde konuştu.

Vatandaşların Hicri 1436 yılı kutlayan Yardımcı, “Rabbimizden, hem dünyamızı aydınlatacak, hem de ahret azığımız olacak, nice hayırlı faaliyetlere, sizlerle birlikte öncülük etmeyi niyaz ediyorum” diye belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.