60 Km'lik Ermenek Baraj Çevresi İmar Çalışması Başladı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Taşeli bölgesindeki hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu.

60 Km'lik Ermenek Baraj Çevresi İmar Çalışması Başladı

banner390
Lütfi Elvan; “3 adet iskele, İnsan ve araç feribotları ile Barajın kıyı şeridi düzenlenecek'' Elvan, tamamı 60 Km. olan Ermenek Baraj Gölü çevresinin imarı için gerekli çalışmaların başladığını ve kısa süre sonra bu kıyı şeridinin İl Özel İdareye ve Belediye’ye tahsis çalışmalarının başlayacağını söyledi.
Göl üzerinde araç ve inşan taşımacılığında kullanılmak üzere bir adet feribotun yapımının devam ettiği, bir adet Karalar Mahallesi yanına, bir adet Pınarönü Köyü altına bir adet de Boğa Tepesi mevkiine olmak üzere 3 adet iskelenin yapımı için de çalışmaların sürdüğünü belirten Lütfi Elvan, Göl çevresinin bölge ekonomisine katkı sağlaması için kıyı şeridinin Ermenek bölümünü Ermenek Belediyesine, karşı kıyı bölümünü ise İl Özel İdaresi’ne tahsisi için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ayrıca, Ermenek İlçesinde yaptığı ziyaretlerde Taşeli bölgesindeki hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. Elvan, Ermenek şehir merkezindeki trafik sıkışıklığının ve imar sıkıntılarının giderilmesi için bu yıl çevre yolunun inşaatına başlanacağını açıkladı. Gerçekleşen yapım ihalesinin ardından şu anda yol için mülk sahiplerinden muvafakatler alınmaya başlandığına dikkat çekerek bu işlemlerin ardından ilk kazmanın kısa süre sonra vurulacağını ifade etti.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet şahin - 4 yıl önce
ermenek barajının kenarına araçların göbenezden garalara kadar gidebileceği kıyı yolu yapılırsa mesire alanları ve göl çevresi daha güzel vekullanışlı olur.ilgilileri dikkatine snunulur.
Avatar
hüseyin kaya - 3 yıl önce
baraj çevresinin düzenlenip kıyısına paralel yollrın yapılması ve bu yolları da baraja her noktasındaı yakın şekilde yapılması turizm için ok iyi olur bölece göbenezden garalara kadar olan bölgede yola paralel tesisler ve konutlar da burayı cazibe merkezi yapar.ermenek kazananxx olurxxna
Avatar
ahmett erunç - 3 yıl önce
ermenek merkezinde pazar yerinde buşlunan parkayeni belediye binasıyapılacğından dolayı merkeze yakın dinenme parklarına halkımız