banner417
banner444
12 Mart 2015 Perşembe 09:12
410 Okunma
Aday hassasiyeti
banner416
AK Parti'nin adaylarla yaptığı mülakat sonucunda, partinin aday seçme noktasında ince eleyip sık döşediğini söyleyebiliriz.
Partinin adaylar hakkında ön araştırma yaptığı ve kendisinden emin olunacak aday seçme yoluna gittiği açıkça görülüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinde durduğu 400 Milletvekili sayısını tamamlamak için geniş çapta araştırmalar yapıldığı da kesin.
Adaylara sorulan sorulara bakıldığı zaman; ne kadar zamandır Karaman'da siyaset yaptığı, siyasi geçmişi, Karaman sorunlarına ne kadar hakim olduğu, geleceğe dair Karaman ile ilgili planları gibi sorularla tabandan gelen bir aday aradıkları kesin gibi görülüyor.
Aday Adaylarını ilgilendiren en önemli durum ise; partinin 'PARALEL'lik bir durumun olup olunmadığı konusu üzerinde büyük hassasiyet ile duruyor olması.
Artık torpilin işlemediği bir dönem içerisindeyiz. Benim amcam Cumhurbaşkanı'nın yakın arkadaşı, benim babam Başbakan ile kanka, komisyondaki şu üyeye eskiden bir kere selam verdim gibi konuları kesinlikle dikkate almayan Parti Genel Merkezi, ahbab-çavuş ilişkisinden ziyade dik durabilecek, güvenilebilecek ve halkın sevdiği bir aday seçme hususunda kararlı.
Sonuç olarak temayül yoklaması ve mülakata giren adaylar için sadece kamuoyundan çıkmak kaldı. Yapılacak anketler sonucunda kamuoyunun da düşüncesini alacak olan AK Parti az evvel konuştuğumuz maddeleri de göz önünde bulundurarak 24 Mart'ta kararını vermek istiyor. YSK'nın ise resmi açıklamayı 7 Nisan'da yapması bekleniyor.

Son Güncelleme: 12.03.2015 12:54
Yorumlar

banner433

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426