AK Parti'de Temayül Yoklamaları Başladı

AK Parti Karaman İl Başkanlığı, 13 aday adayı için temayül yoklaması yaptı.

AK Parti'de Temayül Yoklamaları Başladı

banner390
Karaman AK Parti'de Temayül Yoklamalası
İlgili Galeriye Git

Parti binasında yapılan temayül yoklamaları için il yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyelerinden komisyonlar kuruldu.

Partililer, Karaman'da aday olarak görmek istediği 2 kişiyi belirlemek üzere sandık başına gitti.

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, seçim öncesi teşkilatı yoğun bir programın beklediğini söyledi.

Seçim takvimi konusunda partilileri bilgilendiren Ünlü, “6 Mart ile 23 Mart tarihleri arasında mülakatlar yapılacak. 23 Mart ile 7 Nisan arasında liste hazırlığı olacak. Yani adaylarımızın Yüksek Seçim Kurulu’na verilme tarihi 7 Nisan. Kesinleşme tarihi de 24 Nisan. Bu tarihten sonra Karaman’da milletvekili adaylarımız kesinleşmiş olacak ve süreç başlayacak” dedi.

Konuşmaların ardından temayüle katılan 13 aday adayı için 953 teşkilat mensubu oy verdi.

"KADINA ŞİDDETE HAYIR" KAMPANYASI

Temayül yoklamasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığının, "kadına yönelik şiddete hayır" demek için "Biz de varız" sloganıyla hazırladığı metin, temayül yoklamasında imzaya açıldı.

AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy, Kadına yönelik şiddete seyirci kalmayacaklarını belirtti.

Kadına yönelik her türlü şiddetin, yaşamını tehdit eden acı ve ıstırap veren her türlü eylemin insan hakkı ihlali olduğunu dile getiren Göksoy, “Annelerimiz, kardeşlerimiz olan kadınlar bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Kadına yönelik şiddete ortak olmayacak. Seyirci de kalmayacağız. Kadına yönelik şiddete son vermek için ele ele verelim. Kadını karşı şiddetle mücadelede toplumun tüm bireyleri olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmak üzere kararlıyız bizde varız” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
uğur - 2 yıl önce
karamanın temayüle değil hizmet edecek iş bitirecek insanlara ihtiyacı var bu noktada sayın bakanımız ve onunla koordineli çalışacak ali hoca faydalı olacaktır. kaldıki ali hoca belediyedeki çalışmalarıyla karamanın ihtiyaçlarını yakınen görme fırsatı buldu iletişimi çok güçlü olan hocamızı aday olarak görmek istiyoruz...