Başsavcılık; ‘’Savcı Görevde, Mağdur Sayısı 45 Değil!’’

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, basında ve sosyal medyada yer alan soruşturmayı yürüten Karaman Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü'nün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından 14 Mart 2016 tarihinde görevinden alındığı, mağdur sayısının 45 olduğu, dosyanın kapatılacağı yönünde ki iddiaları yalanladı. 

Başsavcılık; ‘’Savcı Görevde, Mağdur Sayısı 45 Değil!’’

banner390
Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, ‘’Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medya hesaplarında Karaman'da cinsel istismar başlığı adı altında verilen haberlerde soruşturmayı yürüten Karaman Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü'nün Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ tarafından 14 Mart 2016 tarihinde görevinden alındığı, mağdur sayısının 45 olduğu, dosyanın kapatılacağı yönünde daha önceki basın bildirisine rağmen gerçekle bağdaşmayan yanlış bilgiler yayınlandığı görülmektedir.
Bu konularla ilgili; Öncelikle soruşturmayı yürütmekle görevli Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü iddiaların aksine halen Karaman Cumhuriyet Savcısı olarak görevinin başında olup,  söz konusu soruşturmayı da ilgili Cumhuriyet Savcımız bizzat kendisi yürütmüş ve  bugün itibariyle soruşturmamız sonuçlandırılmıştır.
Yine ilgili haberlerde yanlış olarak mağdur sayısı kırkbeş olarak bildirildiği görülmekte olup Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ilgili şüphelinin, Karaman'da on küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine varılmış olup bu konuda  Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılmıştır.
Başsavcılığımızca son derece hassas bir şekilde yürüttüğümüz bu soruşturmayı bugün itibariyle sonuçlandırmış bulunmaktayız.’’ denildi. 
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
semra - 10 ay önce
InsaAllah denildiğinin aksine Adalet bu sefer işler de suçlular cezasını çeker. Bu haberleri duydukca çocuklarımız için korkar olduk. Bir egitimcide bunu yaparsa artık başka bir diyecek söz yok. Allahım sonumuzu Hayır eylesin. Rabbim çocuklarımızı korusun.
Avatar
Aklınyolu - 10 ay önce
Sonucu bekliyoruz. Lütfen bu iş öörtbaaas edilmesin.