banner417
banner425
11 Şubat 2016 Perşembe 12:24
323 Okunma
BELEDİYEDEN 5 MAHALLEYE 8 YENİ SEMT SPOR SAHASI
banner416

Spor alanlarında gençlerin ve çocukların sportif faaliyetler içerisinde yer alarak toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılabilmelerini amaçlayan Karaman Belediyesi, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliğinde, semt spor sahaları ile şehrin dört bir yanında, her kesimden vatandaşımızı sporla buluşturmaya devam ediyor. Daha önce Çeltek, Mümine Hatun, Üniversite, Hürriyet ve Tapduk Emre Mahallelerine 7 Semt spor sahası yapan belediye, 2016 yılı programına aldığı Yunuskent, Gevher Hatun, Ziya Gökalp, Şeyh Edebali, Yenişehir ve Piri Reis Mahallesi’ne de futbol, basketbol ve voleybol sahalarından oluşan 8 Semt spor sahası yapacak. Çalışmalar Nisan - Mayıs aylarında başlayacak ve kısa süre içerisinde tamamlanacak.

Sporu kentin geneline yaymak, herkesin yaşadığı yerde spor yapmasını sağlamak için Semt spor sahalarını önemsediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen Karamanımızın önemli bir ihtiyacı olan spor alanları oluşturmak için kolları sıvadık. Spor Toto Teşkilatı ile birlikte birçok mahalleye Semt Spor Sahaları yapıyoruz. Semt spor sahaları ile özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor yapabilecekleri alanlara kavuşuyorlar.

Geçen yıl 5 farklı mahallede 7 semt spor sahasını vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. 2016 yılında da Yunuskent, Gevher Hatun, Ziya Gökalp, Şeyh Edebali, Yenişehir ve Piri Reis mahallelerinde 3 futbol, 4 basketbol ve 1 voleybol olmak üzere 8 adet yeni semt sahası yapacağız. Bizler her zaman bütün spor dallarına ve sporcuya destek olduk. Olmaya da devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

               

               

 

Son Güncelleme: 11.02.2016 19:58
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426