Bu Kentte İş Var İşçi Yok

Karaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanı Kemal Boynukalın,yaptığı açıklama da Karaman Organize Sanayi Bölgesi'nde en büyük sıkıntı işçi sıkıntısı olduğunu belirtti.

Bu Kentte İş Var İşçi Yok

banner390
Karaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanı Kemal Boynukalın, yaptığı açıklamada, ''Bisküvinin Başkenti'' olarak bilinen Karaman OSB'de 99 sanayi tesisi olduğunu ve bu tesislerden her yıl milyonlarca dolar ihracat yapıldığını belirtti.

Karaman OSB'de en büyük sorunun işçi sıkıntısı olduğunu, sanayi tesislerinin çalıştıracak işçi bulmakta zorlandıklarını dile getiren Boynukalın, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şu anda 9 bin işçi çalışıyor. Daha 5 bin işçiye ihtiyaç var. Çalıştıracak işçi bulamıyoruz. İş için başvuran, niyeti gerçekten çalışmak olan bir kişi başvurduğunda mutlaka iş buluyor. 'İş bulamadım' diyen mutlaka masa başı iş istiyor. Tesisler şimdi yaklaşık yüzde 70 kapasite ile çalışıyor. Her fabrika kapasitesini artırmak için yeni milyon dolarlık yatırımlar yaptı. Fakat işçi bulamadığı için tam kapasiteye çıkamıyor. Yatırım yapmak istediği halde cesaret edemeyen iş adamlarımız var. İş için başvuranları neredeyse çiçekle karşılayacağız.''

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
işçi - 4 yıl önce
iş için başvuranları neredeyse çiçekle karşılayacaksınız diyor sayın boynukalın,onlar emekçiler,onlar işçiler,onlar olmas ise sizler para kazanamazsınız,tabi karşılayacaksınız,el üstünde tutacaksınız.nerede düzenli mesai,nerede ikramiye,nerede sendika,nerede insanca çalışma koşulları,o hergün gecesiyle gündüzüyle işe giden beyaz meleklerimize soralım,onlar ne düşünüyor bu konuda,acaba