Camiiler Daha da Güzelleşiyor

Karaman da ki birçok camiide restorasyon çalışmaları aralıksız devam ediyor

Camiiler Daha da Güzelleşiyor

banner390
RESTORASYON ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Vakıflar Bölge Müdürlüğünce kentte restorasyon kapsamına alınan Yeni Minare ve Yunus Emre Camilerinde yapılan tadilat ve onarım çalışmaları devam ediyor.

2005 yılından itibaren Karaman genelinde Cami, Hamam, Medrese, Türbe ve Han gibi vakıf eserlerine ve kültürel mirasımıza sahip çıkmak için pek çok proje ve eski eser onarımı gerçekleştirildi. Bu kapsamda; bugüne kadar Karaman Merkez Aktekke Camii, Boyahane Camii, Çelebi Camii, Dereköy (Fisandan) Kilise Camii, Dikbasan Camii, Hoca Mahmut Camii, İmaret Camii, Kethane Camii, Nuh Paşa Camii, Parmaklı Camii, Pir Ahmet (Kale) Camii, Şeyh Ali Semerkandi Camii, Yeni Minare Camii, Zeynel Ağa Camii Şadırvanı, Ermenek Ak Camii, Latifağa Camii, Rüstem Paşa (Meydan-ı Emir) Camii, Ulu Camii, Kazımkarabekir Gaferiyat Ulu camii, Pelitaltı Camii - Nalbastı Camii, Sarıveliler Hacı Salih Camii, Akçaşehir Ulu Camii’lerinin Eski Eser Onarımı ve Etüd Projeleri gerçekleştirildi.

Bu amaçla 2012 yılında da restorasyon ve onarım çalışmalarına devam ediliyor. Bu kapsamda, Merkez Yunus Emre Camii, Kale Camii ve Hamamı, Yeni Mimari Camii, Boyahane Camii, Kethane Camii, Hacı Osman Ağa Camii, Karagöz Camiileri ile Sarıveliler İlçesi Hacı Salih (Taş) Camii, Ermenek İlçesi Sipas ve Rüstempaşa Camii ve Kazımkarabekir İlçesi Gaferiyat Hamamı ve Bedesteninin eski eser onarımı gerçekleştirilecek.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fatih - 4 yıl önce
2 yıldır bitiremediler. ayıptır ya
Avatar
burak - 4 yıl önce
tekrar yapılırdı o camii bu vakte kadar