Eğitim-Bir-Sen Karaman Şubesi Taksim’de Yürüdü

Karaman Eğitim-Bir-Sen Şubesi Taksim’de öğretmene saygı yürüyüşüne katıldı

Eğitim-Bir-Sen Karaman Şubesi Taksim’de Yürüdü

banner390
Sendikadan yapılan açılamalad;''Karaman şube yönetimimiz, medeniyetimizi inşa ve yeniden ihya etmenin öncüsü olan öğretmenlere yapılan haksızlığın ifşası için, öğretmene saygının deforme edilmesine karşı çıkmak için binlerce öğretmenimizle birlikte  Taksim’de sessizce yürüdü. 

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, öğretmene saygı yürüyüşünde yaptığı konuşmada, “Bu yürüyüş, çocuğuyla, genciyle yirmi milyonu aşan bir kitleye doğrudan olmak üzere her vatandaşa hizmet sunan; mezrasından köyüne, kasabasından şehrine ülkenin farklı yerlerinde sayısı 60 bine ulaşan okulların kapısını her sabah daha iyi bir gelecek için özveriyle açan öğretmenlerimizin bütün Türkiye’ye yönelttikleri ‘saygı görmek hakkım’ haykırışıdır” dedi. Üyelerimiz, İstanbul İstiklal Caddesi’nde Tünel’den başlayarak Taksim Meydanı’na kadar ‘Susarak anlattım sana her şeyi’ afişi eşliğinde sessizce yürüdü. Yürüyüş boyunca karanfil dağıtan öğretmenlere halk alkışlarıyla destek verdi. Taksim Meydanı’nda binlerce öğretmene seslenen Ahmet Gündoğdu, dünyanın diğer ülkelerinde daha az çalışıp daha fazla ücret alan öğretmenlerin aksine ülkemizde öğretmenlerin daha çok çalışıp daha az ücret aldıklarının bilinmesini istedi.


Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı: “Emeğimizin karşılığı olan haklarımızı istiyoruz. Mesleğimizin gereği olan saygıyı talep ediyoruz. Okuldan daha fazlası evde olmak üzere mesai mefhumu gözetmeden çalıştığımızın bilinmesini istiyoruz. Bu milletin çocuklarını geleceğe hazırlamak adına kendi çocuklarımızı ihmal ettiğimizin unutulmamasını bekliyoruz. Dünyanın diğer ülkelerinde daha az çalışıp daha fazla ücret alan öğretmenlerin aksine daha çok çalışıp daha az ücret aldığımızın bilinmesini istiyoruz. Öğretmenlere yönelik şiddete, öğretmene sahip çıkılmasını istiyoruz. Öğretmene yönelik başörtüsü yasağı başta olmak üzere eğitim sisteminin yasaklardan temizlenmesini istiyoruz. Eşinden ve çocuğundan ayrı kalması önemsenmeyen binlerce öğretmenin, her sabah ülkemin çocuklarına yeni ufuklar için günaydın dediğinin farkında olunmasını istiyoruz. Öğrencilerin yaz tatili süresi ile öğretmenlerin izin süresinin aynı olmadığının bilinmesini istiyoruz. Aynı anda kimi yerde 30 kimi yerde 60 kişiye kamu hizmeti sunan ikinci bir kamu görevlisi olmadığının görülmesini istiyoruz. Haklarımızın verilmemesine ve hak ettiğimiz saygının yanlış bilgilerle örselenmesine sessiz kalmamayı öğrencilerimize olan sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Hakkımız olan ek ödemenin verilmemesini gündemden düşürmek için ortaya konan beyanların, yapılan açıklamaların kastı aşan ifadeler olduğunun kabul edilmesini istiyoruz.”dendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muallim - 4 yıl önce
ebs ye teşekkür ederim.öğretmenlerin sesi olmaya devam ediyorsunuz.yalnız tes te sürekli alanlarda ebs den üye koparmak için sizlere olmadık çamurları atıyor.bu enerjilerini ebs ile uğraşmaya değilde hükümete bakana harcasalar eğitim camiasının yararına olur diye düşünüyorum...
Avatar
ultraaslan... - 4 yıl önce
az calişıp cok kazanıyorsunuz aldığınız para yeter size bunada şükredip oturun oturduğunuz yerde...
Avatar
zaticim - 4 yıl önce
birçoğunuz zaten özel dersten para kazanıyor.50-60 lira dersin saati.sonrada kalkıp fedakarlıktan bahsetme.çocuk okulda derste hiçbir şey öğrenemiyor ama özel dersle dersi hemen anlıyor.maşallah çarkı iyi kurmuşsunuz sonra da öğretmenlik kutsaldır,fedak arlık gerektirir ıvır zıvır...
Avatar
priz - 4 yıl önce
önce devlet işi diyerek başvururlar..kpss ile uğraşırlar, kazanırlar, sonra da devletin ekmeğini yerler, sonra da isyan ederler..kardeşimmmm beğenmiyorsan bas istifanı geç..sokaklarda herkese göre iş var..YA SSSEVVV YA TERKET...kabak tadı verdiniz..
Avatar
zatii - 4 yıl önce
mesele para değil, kırılmı onur, yıpranmış heyecan. meseleyi yine paraya çekmeyelm lütfen. ben de bundan sonra profesyınel öğretmenlik yapacapım. bakanın atladığı bir husus var. zemin olmadan profesyonellik beklerseniz aldığım ders yükünden 1 dk daha fazla emek vermeyeceğim. verirsem de parasını talep edeceğim. öğle arası etüd, ders arası danışmanlık hizmeti, idarenin vereceği ekstra işler vs. hepsi ekstra parayla kardeşim. tıpkı üniversiteli hocaların yaptığı gibi.
EDİTÖR Notu; Aynı İP numarasından farklı isimlerle yorum yaptığınız için diğer yorumlarınız onaylanmamıştır. Bilginize.
Avatar
mutii - 4 yıl önce
2500 lira maaş alıpta hala sokaklara çıkıyorsunuz yaaa Allah sizi ıslah etsin ben ayda 240 saat çalışıyorum da sizin aldığınızı almıyorumm. hadı benı geçin 850 lira alan insanlar ne yapsın... gözünüz doysun önce