Ermenek İlçesinde Maden Ocağında Su Patlaması!

Karaman Valisi Murat Koca, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve Karaman Basını Ermenek'e gitti.

Ermenek İlçesinde Maden Ocağında Su Patlaması!

banner390
 Olayın gerçekleşmesinin hemen ardından bilgilendirilen Karaman Valisi Murat Koca, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve Karaman Basını karayolu ile Ermenek'e gitti.

Vali Murat Koca yolda TRT Haber kanalı ve bazı özel tv kanallarına bağlanarak su baskını ile ilgili bilgilendirme yaptı. Vali Koca Ermenek'te maden ocağında su baskını sonrası 20 işçinin mahsur kaldığı, 8 kişinin kurtarıldığını ve içerdeki suyun boşaltılmaya çalışıldığını söyledi.

Vali Koca, çalışma esnasında saat 13.00’ten sonra su baskını meydana geldiğini belirterek, “20 işçimiz şu anda yer altında mahsur. Suyun galeriyi işgal etmesi sonucu meydana geldi. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çevrede maden birden fazla olduğu için diğer madenlerden yardım alınarak biriken suyun tahliyesine devam ediliyor. İnşallah arkadaşlarımız sağ salim kurtulur” dedi. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
A.Vahap Omuzlar - 2 yıl önce
ülkemizin siyasi iktidarları hiç bir zaman işçi ve özellikle maden işçilerinin yanında olmadı.her kıyımda çözüm diye öne serdikleri baş sağlığı,dua ve demegogların istismarcı nutukları olmuştur.

bu facia için de bu kolaycılığa kaçılacak, unutturulup başa dönülecek. bu umursamazlık daha ne kadar canın yitirilmesine seyirci kalınacak?