banner417
banner425
05 Mart 2016 Cumartesi 09:34
355 Okunma
Genç Hatipler Minberde; Hutbe Okuma Yarışması
banner416

Düzenlenen yarışmaya, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Müftüsü Nuri Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, yöneticiler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Yarışma öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, bu tür yarışmaların öğrenciler açısından önemli olduğunu belirterek “Bugün burada yarışan öğrencilerimizden birisi yarışmayı kazanarak ilimizi temsilen bölge yarışmasına katılacaktır” dedi.
İmam Hatip okullarının önemine de değinen Sultanoğlu öğrencilere seslenerek “Sizler bu okullara daha nitelikli daha kaliteli kişiler olmak için geldiniz. Okullarımızda sosyal sorumluluğu gelişmiş ve ahlaki değerlerle yetişmiş öğrencilerimiz ülkemize ve dünyamıza çare bulacak nesiller yetişecektir” dedi.
İl Müftüsü Nuri Değirmenci ise programda yaptığı konuşmada doğru, güzel ve iyi olanı karşımızdakine aktarmada hitabet sanatının önemini belirterek, hitabet yeteneğinin bu tür programlarda kazanıldığını belirtti.
Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Minbere çıkan genç hatipler bölge yarışmasına vize alabilmek için ter döktüler. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nursi Talha Yıldırım birinci olurken, 8 Nisan 2016 tarihinde ilimizin ev sahipliğinde yapılacak olan bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandı.
 

Son Güncelleme: 05.03.2016 09:38
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426