Geri Dönüşümde Duyarlı Olmalıyız

Karaman Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Yunus Emre Kültür Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Geri Dönüşüm” Bilgilendirme Toplantıları tüm hızıyla sürüyor.

Geri Dönüşümde Duyarlı Olmalıyız

banner390
Çevre bilinci, Doğanın korunması ve Geri Dönüşümün önemini, küçük yaştan itibaren kazandırma amacıyla öncelikle ilköğretim öğrencilerine yönelik sunulan eğitim semineri toplantısı, Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu’nda yapıldı.
Toplantıya Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’nun eşi Hilal Uğurlu, Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu Müdürü Tanju Yıldırım, Yunus Emre Kültür Vakfı İktisadi İşletmesi yetkilileri, Okul öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.
Hilal Uğurlu yaptığı konuşmada, “Bu dünya bizim, bu çevre bizim, sahip çıkma görevi de bizim. Ben evimde tüm atıkları ayrıştırıyorum. Aynı özveriyi sizlerden ve ailelerinizden de rica ediyorum. Burada anlatılanları sizde evlerinizde ailenize anlatın. Etrafınızdakileri uyarın.” dedi.
Bilgilendirme Toplantısını sunan Yunus Emre Kültür Vakfı Çevre Mühendisi Emre Eryiğit, Geri Dönüşümün hayatımızdaki önemini anlatarak öğrencilerin bu hususta duyarlı olmalarını ifade etti.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.