Gezi Parkı Direnişi Devam Ediyor

''Bir Ali’yi aldınız, bin Ali olarak geliyoruz''

 Gezi Parkı Direnişi Devam Ediyor

banner390
Karaman Genç Muhalifler'den Basın Açıklaması
İlgili Galeriye Git
Karaman Gençlik Muhalefeti'ne üye bir grup Gezi Parkı Olaylarının devamı ,le ilgili basın açıklaması yaptı;
Yapılan Açıklamada ;''Gezi Parkı direnişiyle büyüyen toplumsal muhalefet, bütün baskılara rağmen büyümeye devam ediyor.
Kentsel  dönüşümle,  doğamızı, yaşam alanlarımızı yok eden  A.K.P hükümeti gezi parkıylada yaşam alanlarımızı yok etmeye devam etmiştir. Bu yok oluşa dur diyen, geleceğine, özgürlüğüne, ve doğasına sahip çıkan insanlar, yaratılan faşizme A.K.P diktatörlüğüne karşı canları pahasına, direnmiştir ve direnmeye devam edecektir.
A.K.P diktatörlüğünün yaratmış olduğu faşizmin boyutu;Recep Tayyip Erdoğan’ın istediğimi yaparım zihniyeti, 5 vatandaşımızı devlet eliyle katletmiştir. Bu gün Ethem Sarısülük adlı vatandaşımızın katili ise serbest bırakılmıştır. R.T.E’nin saflaştıran söylemleriyle kendine görev çıkaran ’’eli sopalı ve eli palalı’’ saldırganlar, halkın üzerine saldırarak devletin yaratmış olduğu faşizme, sivil bir toplum kazandırmış’’Kendi halkına zülmeden iktidar, meşruiyetini kaybetmiştir’’ diyen R.T.E  kendi  halkına zülmetmeye devam etmiştir. AKP. Diktatörlüğüne direnen insanlara ise ’’çapulcu, marjinal, eşkıya’’ gibi söylemlerde bulunulmaktatır.
Yaratılan devlet faşizmi ile polis ; İlk günden itibaren gezi parkı direnişçilerine faşice saldırmış, direnişçilerin çadırlarını yakmış, halkı gaza boğmuş, eylemcilerin üzerine plastik mermi yağdırmış göz altına alınanları taciz etmiş ve hakaretler yağdırmıştır.
Bugün gezi parkı direnişi, doğa talamına karşı tepkiyi aşıp farklı bir boyut kazandırmıştır, bu boyut ise ; A.K.P diktatörlüğünün yaratmış olduğu gerici ve hayatın her alanına müdahale eden baskıcı tavrına karşı dur demenin simgesi ve halkın öfkesidir.
Bu haklı direnişi, kabullenmeyen A.K.P hükümeti, faşit saldırırlarla insanları kadletmeye devam etmektedir.  A.K.P‘nin yaratmış olduğu faşizm ise son olarak Ali İsmail Korkmaz arkadaşımızı katletmiştir. İşte bu faşizme direnen bizler, bu onurlu mücadelemizin temsili olarak alanlardayız ve alanlarda olmaya devam edeceğiz,''dendi.

Grup basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
siz kime hizmet ettiğinizi biliyorsunuz. ne kadar direnmeye devam etsenizde 3. köprü yapılacak, kanal istanbul yapılacak türkiye yıllık 30 milyar dolar gelir, istanbula 3. hava limanı yapılacak türkiye yıllık 20 millar dolar gelir elde edecek yükselen bir türkiye olacak inşallah. niyenitiz eskisi gibi türkiye'yi silik, kuvvetsiz, sözü dinlenmez, gelirinin %85 şini faiz ödeyen, halkının ekonomik krizlerle boğuştuğu hale getirmek olabilir. ama türk milleti neyin yanlış ve doğru olduğunu biliyor. kim vatansever kim vatan haini belli siz devam edin
Avatar
asasdaff - 3 yıl önce
1000 tane ali olsanız kaç yazarr...
Avatar
nur - 3 yıl önce @asasdaff
insan ol azıcık
Avatar
gerçek vatandaş - 3 yıl önce
ab abd sömürgecilerin kapital şirketlerin köpegi degiliz...bunu iyi biliyoruz güzelin iyiyinin eşit şartlarda bütün dünyanın kardeşçe yaşadıgı o köprüyü hava alanlarını yapanların 30 milyar dolarları kazandıranların 750 lira 800 lira gibi bir maaşla yarı aç yarı tok yaşamadıgı bir ülke bizim ülkemiz .eskiden de bu zihniyty vardı şimdide bu asıl vatasn hainleri sizin gibi dar kafalı birilerinin milyarlarca dolarlık servetlerinin garantisiyle içki kadehlerini yudumlarken restr. çıkmazken lüks arabalarla önün den geçenken git organije sanayiden gelen işçi karı kocaların yorgunlugunu gör çalışmakdan bir birini göremiyenleri gör sanayiden evine dönen 11 yaşındaki çaycı, tamirci çıragı bisikletli çoçukları gör gör ulen vatandaş daha nicelerini gör diyecem gözünüz efendim gözünüz aman tanrım gözünüz kör olmuş :d