İHH Yardımlarına Devam Ediyor

İHH İNSANİ YARDIM VAKFININ gerek yurtiçi gerekse yurtdışı kumanya dağıtımı başladı. Bu yıl Karaman'da dağıtılması planlanan 125 kumanya ve 100 Çocuk paketi İHH ve KİD Gönüllüleri tarafından Ramazanın ilk haftası ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.

İHH Yardımlarına Devam Ediyor

banner390

Karaman İnsani Yardım Derneği Yöneticilerince, Dernek Salonumuzda toplanan gönüllülerimize kumanya ve çocuk paketi ile ilgili bilgiler aktarıldı. Yardım malzemelerinin kimlere dağıtılacağı öncelikler belirtilerek açıklandı. Dağıtım listeleri oluşturulurken ilk sıraya yetimlerimiz ve aileleri yerleştirildi. İkinci sırayı ise Karaman'da yaşayan mülteci ailelere yer verildi. 3 sırada yaşlı muhtaç aileler 4. sırada ise muhtaç aileler planlandı.

Daha sonra 9 araç ile oluşturulan ekiplere gönüllüler eklenerek yardım dağıtılmaya başlandı. Gönüllülerimiz ellerinde kumanya paketleri ile ihtiyaç sahibi insanların evlerinin kapısını çaldılar. Yetimlerimize çocuk paketi bıraktılar. Ramazan ayını mübarekliyerek, evlerine konuk oldular, sohbet ettiler.

Gönüllürimiz ilk aşamada 75 kumanya ile 50 çocuk paketi dağıtımı gerçekleştirerek Ramazan Ayının Rahmet ve bereketini hissederek dernek merkezimize geri döndüler.

Kumanya ve çocuk paketi dağıtımlarımız Ramazan boyunca devam edecektir.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.