İslam Kardeşlerine Destek Olmak İçin Toplandılar

Destek İçin Toplandılar ve Basın Açıklaması Yaptılar

İslam Kardeşlerine  Destek Olmak İçin Toplandılar

banner390
 Karaman Sivil Toplum Platformu üyeleri Mısırdaki saldırıları protesto etmek için Cumhuriyet Parkında bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

Platform adına konuşan Karaman Memur Sen İl Temsilcisi Yunus Özdemir yaptığı açıklamada: Dün geceden beri Mısır'da darbeyle yönetime el koymuş Sisi ve avanesinden oluşan gayrimeşru yönetim halkına kurşun sıkmaya başlamış ve 200 kardeşimiz şehit olmuş 4500 kardeşimiz de yaralanmıştır. Ve artık Mısır aleni olarak bir iç savaşa doğru sürüklenmektedir. Kendi halkına insafsızca saldıran ve katliama dönüşen bu saldırıyı şiddetle telin ediyoruz. Kardeşlerimizin direnişinin yanında olduğumuzu, bütün ümmetin ayakta ve onların yanında olduğunu burdan tekrar ilan ediyoruz.İki yüzlü Batının, Avrupa'nın ve ABD'nin de daha önce demokrasi havariliği yaparken şimdi suspus olmasını ve onlarla işbirliği içerisinde olan devletleri şiddetle kınıyoruz. Tarihin kirli sayfalarında yok olan bütün firavunlar gibi darbeci modern firavunların da yerle yeksan olacağını, Musa'ların ve Mursi'lerin hep varolacağını ve yaşayacağını tekrar hatırlatıyoruz. Direnen kazanacaktır. Dualarımız sizinle. Selam olsun İhvana, Selam olsun şehitlerimize, selam olsun Mısıra ve Adeviyeye, selam olsun dualarıyla ve sesleriyle onlara destek veren bütün ümmete."dedi. Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
iş güç - 3 yıl önce
işinize gücünüze bakın..size ne mursiden
Avatar
aligülmez - 3 yıl önce
doğu türkistanda hem soydaş hemde aynı dinden olanlar içinde aynı şeyler söylense.....
Avatar
aziz - 3 yıl önce
gülmez efendi çık meydanlara sende onu söyle. engelleyin mi var.
Avatar
hikmet - 3 yıl önce
yaaah ne hale geldik adama bak ya. işinize gücünüze bakın diyor. hayata sadece yemek, içmek ve bilmem ne yapmak için gelen insanlara sadece dua ediyorum.
Avatar
işgüç - 3 yıl önce
ben ülken için birşeyler yap demek istedim..sen anlayamadın galiba..
boşver bize ne mısırdan,suriyeden ıvırdan zıvırdan
hadi işine şimdi
Avatar
aziz - 3 yıl önce
tartışmaya girmek istemem ama olayı anlayamayan ben değilim.
Avatar
işgüç - 3 yıl önce
girmek istemessen girme o halde.. beni mısır suriye ilgilendirmez..ben bu ülkenin vatandaşıyım bu ülkenin sorunları ilgilendirir beni..