Karaman Ayrancı ve Köyleri Yardımlaşma Derneği Standı Yoğun İlgi Görüyor

İstanbul Bagcılar da Ramazan etkinlikleri çercevesinde Karaman Ayrancı Ve Köyleri Yardımlaşma Derneği tanıtım standı kurdu.

Karaman Ayrancı ve Köyleri Yardımlaşma Derneği Standı Yoğun İlgi Görüyor

banner390
 Karaman ve Ayrancı  tanıtımını yapıldığı her gün  otuz bin üzeri  ziyaretçinin geldiği Bağcılar Belediyesi Ramazanı şerif etkinlik alanında Karaman Ayrancı ve Köyleri Yardımlaşma Derneği standında misafirlerin ilgisi yoğundu.
Dernek Başkanı Rafet Akdaş yaptığı açıklamada;" Çin'in, Doğu Türkistan'daki halka uyguladığı zulmün en önemli nedeni halkın Müslüman olmasıdır. Çünkü komünist Çin, bölge üzerindeki hakimiyet ve sultasını kuvvetlendirmeye karşı en büyük engel olarak halkın İslami kimliğini görmektedir. Bizlerde Müslüman Kardeşlerimize  yapılan zulme duyarsız kalmamız mümkün değildi." dedi.

Basın açıklamasının ardından etkinlik alanında yapılan bizlerce kişinin katıldığı sahur programı sonrası  Karaman Ayrancı ve Köyleri Yardımlaşma Derneği Karaman Ayrancı dan gelen Beyaz kiraz ikramında bulundu. 

Akdaş:"Bizleri yanlız bırakmayan Konyalı,Karamanlı, Dernek Ve Vakıflarımıza,Balkan Türkleri Deneklerine Hemşehrilerimize  tüm dostlarımıza teşekkür ederiz." dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.