banner417
banner425
19 Ocak 2016 Salı 13:39
701 Okunma
KARAMAN BELEDİYESİ GÖREV BAŞINDA
banner416

Karaman bu sabah güne karla uyandı. Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeni ile her yer beyaza büründü. Karla mücadeleye hazırlıklı olan Belediye ekipleri, vatandaşların kar ve buzlanma karşısında herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için yoğun bir şekilde çalışmalara başlayan ekipler, sağlık ve eğitim kuruluşları başta olmak üzere geniş çaplı çalışma yürütüyor. Ekipler tarafından, trafiğin yoğun olduğu caddelerde, kaldırımlarda araç ve yaya trafiğini daha güvenli hale getirmek için kar küreme ve tuzlama çalışmalarının yanı sıra kaldırımlarda kar temizleme çalışmaları yapılıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Kar yağışı karşısında, vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabilmeleri için, Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz karla mücadele ekibi 7/24 görevinin başında. Toplam 5 adet greyder, 3 adet kar küreme aparatlı kamyon, 2 adet kar küreme aparatlı kazıcı ve yükleyici ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Buzlanma olaylarına karşı yeterli miktarda solüsyon, tuz ve cüruf stoklarımız mevcut” dedi.

Başkan Çalışkan: “Özellikle akşam saatlerinde meydana gelebilecek buzlanma ve gizli buzlanma olaylarına karşı araç sürücülerinin hazırlıklı olmaları, herhangi bir sorun yaşamamaları için kar lastiği veya zincir olmadan trafiğe çıkmamaları konusunda vatandaşlarımızı önemle uyarıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı tedbirli olmalarını rica ediyoruz” dedi.

Son Güncelleme: 20.01.2016 09:16
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426