Karaman çözüme 'evet' diyor

Karaman Gündem Gazetesi olarak geçtiğimiz hafta Karaman'da 650 vatandaşımız ile yaptığımız son ankette çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketimiz çözüm sürecine desteğin giderek arttığını ortaya koydu.

 Karaman çözüme 'evet' diyor

banner390
Dolmabahçe'de yapılan görüşmenin ardından yapılan 'PKK'ya silah bırakma çağrısı' çözüm sürecine olan destek Karaman'da yüzde 61.4 çıktı. AK Parti'nin oyu yüzde 53 çıkarken HDP'de baraj altında kaldı.
AK PARTİ'NİN OYU YÜZDE 53
Anketimizde, "7 Haziran 2015 genel seçiminde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusu da yöneltildi. Ankete katılanların verdiği yanıtlar AK Parti'nin oy oranının yüzde 53'ye ulaştığını ortaya koydu.
HDP VE CHP'DE ADAY ŞARTI
Ankette "Desteklediğiniz partinin belirlediği adayların içerisinde beğenmediğiniz isim ya da isimler olursa oy verme tercihinizi etkiler mi?" sorusuna verilen yanıtlar da ilginç tespitleri ortaya koydu. Bu soruya AK Parti seçmeninin yüzde 87'si "oy verme tercihimi etkilemez" yanıtını verirken yine MHP seçmenin yüzde 80.6'sı da aynı yönde karşılık verdi. CHP seçmeninin yüzde 34,8'i ile HDP seçmeninin yüzde 44'ü ise belirlenen adayların oy verme tercihini etkileyeceğini bildirdi.
PAKETİ BİLEN DESTEKLİYOR
Ankete katılanlara "İç güvenlik yasasından haberdar mısınız?" sorusu yöneltilirken bu soruya yüzde 71 oranında 'haberdarım' karşılığı verildi. Yasadan haberdar olanlar arasında pakete destek oranı ise yüzde 64,5 olurken yüzde 35,5'lik kesim destek vermediğini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
METİN MERT. - 2 yıl önce
vatandaşa çözün süreci ile ilgili hangi bilgi verildiki bunun sorusunu ne oldugunu bilmedigi konu üzerinden karaman çözüm sürecine evet dedi diyebiliyorsunuz. bu anketi akp binasındamı yaptınız acaba. çözüm sürecinin ne oldugunu mecliste bulunan akp li vekiller bile bilmiyorken karaman halkı nereden ögrendi acaba çok merak ediyorun. çözüm sürecinin içinde apo piçinin serbest kalmadı dogu anadolunun tamammen pkk nın himayesine verilecegini onca şehidin hiçe sayılarak hertürlü terör örgütünün işledigi suçların üzerlerinin kapatılacagını daha birçok sorunla karşılaşılacagınıda sordunuzmu bu halka bu konularadan haberdar olarak evetmi diyorlar bu çözüm denilen kabusa. sonra akp nin oyunun 0/0 57 diyorsunuz ama bizim bildigimiz bagımsız araştırmacılara göre akp nin oyunun o/o 32 lere düştügünü biliyoruz. ama siz bir takım menfaat elde etmek ugruna basık kurulrşuna yakışmıyacak derecede haberlerle bu halı bari kandırmayın. . bu halk artık herşeyi biliyor sizler söylemeseniz bile.
Avatar
tamer can - 2 yıl önce
1- karaman' da hdp nerde var ?
2-o yüzde 71 kısma bir daha sorun iç güvenlik yasası kaç madde maddeler de ne var ?
3- adayın kim olduğunun önemi olmayan seçmene soruyorum eşşek koysalar onuda mı seçersiniz ?
allah aşkına artık şu televizyondan duyduklarınız ve gördüklerinize değil de kendi araştırdıklarınıza inansanız. nasıl bir toplum olduk biz ya televizyon, internet ve telefon kolik... allah hidayetimizi versin.
Avatar
ali karaca - 2 yıl önce
cvp veremezler.utanmadan karamanı hainliğe ortak ediyorlar.
Avatar
hayır hayır hayır - 2 yıl önce
milyar kere hayır diyoruz.
Avatar
boiver - 2 yıl önce
anketi yapan paketi̇n içeriğinden haberdarmı ki karaman halkı haberdar olsun:-) güldürmeyin insanı allah aşkına......
Avatar
metin mert - 2 yıl önce
çözüm süreci boş bir çuvala benziyor