banner417
banner425
04 Ağustos 2016 Perşembe 17:42
3803 Okunma
Karaman Emniyet Müdürlüğü’nden Uyarı
banner416

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü, darbe girişimi sonrası durumu fırsat bilip dolandırıcılık yapmak isteyenlerle mücadele etmek amacıyla broşür dağıtarak ve basın açıklaması yaparak vatandaşı bilgilendiriyor.
Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise;

“15.07.2016 tarihinde Ülkemiz genelinde Anayasal düzeni, Devletimizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan darbe girişimi, başta vatandaşlarımız ve kolluk görevlilerince gösterilen cansiperane mücadele sonucunda başarısız kılınmış, darbe kalkışmasında çok sayıda vatandaşımız ve kolluk görevlilerimiz şehit olmuş ya da yaralanmıştır.

Bu durumu fırsata çevirmeye çalışan, kendisini polis, asker, savcı gibi unvanlar kullanarak tanıtan kötü niyetli kişilerin "darbe mensupları ve terör örgütü üyeleri tarafından adınıza hat çıkarıldı, adınız darbeye karıştı veya darbe listesinde adınız var" gibi bir takım senaryolar üreterek, telefon yoluyla vatandaşlarımızdan para ve altın talebinde bulunduğu şeklinde bilgiler elde edilmektedir.

Bu kapsamda önleyici tedbir olarak vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla, İlimizin merkezinde halkın yoğun olduğu caddeler, iş merkezleri, bankalar, pazar yerleri, Makro AVM ve Aktekke Meydanında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerimizce konu ile ilgili broşürler dağıtılmış, Ayrıca Aktekke Meydanında "Demokrasi Nöbeti" tutan vatandaşlarımıza hitaben kurulan sahneden, iletişim yoluyla dolandırıcılık konusunda gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Halkımız bu tür taleplere kesinlikle itibar etmesin, böyle bir durumla karşılaşılması halinde en yakın kolluk birimine müracaat etsin.” denildi.

Son Güncelleme: 05.08.2016 11:54
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426