Karaman'a Hava Alanı!

Karaman Valiliği Ulaştırma Bakanlığı’na Müracaat yapmış

Karaman'a Hava Alanı!

Karaman'a Havaalanı başvuru dilekçeleri
İlgili Galeriye Git
 Valilik Karaman’a Havaalanı İçin 10 Ekim 2013 Tarihinde Ulaştırma Bakanlığı’na Müracaat Yapmış
Valilik yazısında; Ulaştırma Bakanlığı’nın 2023 Yılı hedeflerinde, en fazla 100 km seyahatle bir havaalanına erişimi sağlamayı hedeflemesi nedeni ile, Karaman ve çevresindeki Ereğli, Karapınar, Halkapınar ve Mut İlçeleri ile birlikte nüfus ortalamasının 500 bin nüfusa hitap ettiği, Karaman Sanayisi başta olmak üzere, 50 bin civarındaki gurbetçisi ve Yüksek Öğrenim öğrenci artışları gerekçe gösterilerek Karaman’a Havaalanı yapılması talep edildi.
Bu arada, Karaman’a 1948 yılında havaalanı için Bakanlar Kurulu tarafından yapılan kamulaştırma kararı da yazı ekine kondu.
Karaman Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı iken, son Kabine değişikliği ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevine getirilen, Karaman Milletvekili Lütfi Elvan’ın Bakanlığını tebrik için Vali Murat Koca Başkanlığında Ankara’ya giden Karaman heyetinin Bakan Elvan’a ilk talepler arasında yer alan, Karaman’a Havaalanı yapılması talepleri karşısında, Vali Murat Koca tarafından Bakan Lütfi Elvan’a, 8 Ekim 2013 tarihinde Ulaştırma Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne Karaman’a Havaalanı yapılması talebi müracaatını da bir dosya halinde sunulduğu öğrenildi.

Valilik yazısında; Ulaştırma Bakanlığı’nın 2023 Yılı hedeflerinde, en fazla 100 km seyahatle bir havaalanına erişimi sağlamayı hedeflemesi,  Karaman ve çevresindeki Ereğli, Karapınar, Halkapınar ve Mut İlçeleri ile birlikte nüfus ortalamasının 500 bin nüfusa hitap ettiği, Karaman Sanayisi başta olmak üzere, 50 bin civarındaki gurbetçisi ve Yüksek Öğrenim öğrenci artışları gerekçe gösterilerek Karaman’a Havaalanı yapılması talep edildi.

Bu arada, Karaman’a 1948 yılında havaalanı için Bakanlar Kurulu tarafından yapılan kamulaştırma kararı da yazı ekine kondu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Turhan karadas - 3 yıl önce
Uygun olacagini dusunuyorum karamanli olarak
Avatar
cano - 3 yıl önce
konya daki hava sahası işlek değil, çok yerinde bir müracaat olmuş.inşaallah kısa zamanda yapılır
Avatar
h.h.c - 3 yıl önce
En iyi havaalani urgan tarafi
Avatar
Ali Cengiz - 3 yıl önce
Insallah en kisa zamanda bu is yapilir en azindan gelecek adina cok uygun bir yatirim olacaktir hele gurbetciler icin cok guzel haber
Avatar
karamanlı - 3 yıl önce
gerçekten yıllardır neden yok dıye konuşup sorgulagımız bı konuydu.umut edıyoıruz kabul gorur ve havaalanı yapılır.ozaman butun sanayıcıler gurbetcıler daha sık gelıp gıder.cok güzel bır dusunce olmus
Avatar
turkay - 3 yıl önce
karamanain sistemik bir hava alanina ihtiyaci var konya askeriye hava alani oldugundan karamana genel corafiyi rahatlatici sivil havaalani gereklidir bugune
gelindiginde sadece turkiye degil yurtdisinada ihtiyac olan hava alani turkiyeyede
katki olmasi itibariyle tasimacilikta onemli noktada yardimci olacaktir beninm anlamak istemedegim sosyal kulturellikn tarihini nasil icinde sakliyacak cunku turkiyenin icerede disarada kulturel yasama zarar verdigi ve insanimizinda ornek alarak turkuyedeki degerleri yok saydigindan ozenti durumunda bunlarin yok olacaginin dusunulerek karamanimizin kulturel acidan korundugunun ne anlamini geldigini bilerek yapilanmak cok dogru yonde olacaktir saygilarimla.
Avatar
okan - 3 yıl önce
ben karamanlıyım ama bence havaalanını karaman-konya arasına yapılmalı çünkü karamana yapılırsa çok az sefer olur konya gibi büyük bir şehrin nüfusuda hesaba katılırsa bölge için en uygun yer karaman-konya arası.
Avatar
oklu - 3 yıl önce
konya havaalanı genişletme inşaatı devam ediyor ve konyalılar 2. havaalanı istemiyor. ben ayrancı karaman arasındaki tarıma uygun olmayan arazide yapılmasnı istiyorum. ereğli ve karapınarda faydalanır.