Karaman’da Şehitlerimize Vefa Programı Düzenleniyor

Bugün akşam saat: 22.30'da Aktekke Kent Meydanında demokrasi şehitleri için dini etkinlikler düzenlenecek.

Karaman’da Şehitlerimize Vefa Programı Düzenleniyor

Bugün akşam (01.08.2016) saat: 22.30'da düzenlecek olan Programa, Araboğlu Camii İmam Hatibi İskender Kayhan, Özüdoğru Camii İmam Hatibi Selim Yerli ve Baloğlu Camii Müezzini İsmail Ülkü Sever katılarak meydanda bulunacak olan vatandaşlara Kur’an ziyafeti verecek.

Kethane Camii İmam Hatibi Mustafa Özakın ve Türkoğlu Camii İmam Hatibi Halit Bayram’da demokrasi şehitleri için Ezan ve Sala okuyacaklar daha sonra Aktekke Camii İmam Hatibi Mehmet Akif Balcı vatandaşlara Arif Nihat Asya’nın Dua şiirini okuyacak.

Bazı Din görevlileri ’de sesleri ile güzelleştirdikleri ilahi ve ezgileri meydanda bulunan vatandaşların beğenilerine sunacak.

Düzenlecek olan program, Yunus Emre Camii İmam Hatibi Muhammed Tuna'nın yapacağı dua ile sona erecek.

Aktekke kent meydanında yapılacak programın ardından meydanda bulunan bayanların 15 Temmuz darbe gecesi şehit olmuş demokrasi şehitleri için yasin-i şerif okuyacakları bildirildi.

Düzenlenecek olan programa tüm Karaman halkı davetlidir.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa - 6 ay önce
Allah rızası için, VATANI için, DİNİ için ŞEHİT olanlara demokrasi şehidi demek son derece yanlıştır. 15 Temmuz gecesi sokakta olan bizler dinimiz için, vatanımız için, Allah rızası için çıktık sokağa. Buna dikkat ederseniz sevinirim, teşekkürler.