banner417
23 Temmuz 2012 Pazartesi 19:14
1084 Okunma
KMÜ Rektörü Gökmen Basın Bayramını Kutladı
banner416
 Rektör Gökmen, yayınladığı mesajında demokratik ve şeffaf bir toplum yaşamı için, bilinçli ve tarafsız basının olmasının önemini vurguladı.

Karaman basınının yerel ve bölgesel haberlerin aktarılmasında başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, şu açıklamaları yaptı:

"Toplumumuzun sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara farklı açılardan bakabilmesi için basın temsilcilerimizin tarafsız ifade hürriyetinin olması şarttır. Her türlü fikrin özgürce tartışılması ve basın temsilcilerimizin her durumu kamuoyuna tarafsız aktarması konusunda önemli ilerlemeler olmuştur.

Basın temsilcileri mesleklerinin gereğini yerine getirmek için fedakârca görev yapmaktadırlar. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı gibi temel prensipler konusunda duyarlı çok sayıda basın temsilcimizin bulunması, bölgemiz ve ülkemiz adına sevindiricidir.

Basın temsilcilerimizin evrensel etik değerler kapsamında çalışmalarına devam edeceklerine inanıyor, değerli basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum."

Son Güncelleme: 27.07.2012 16:42
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64