Larende’de İşler Karıştı

Larande Mahallesi sakinleri, Karaman Larende Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesine dahil edilen Dirlik Parkının etrafına duvar örülmesine tepki gösterdi.

Larende’de İşler Karıştı

banner390
Larende’de İşler Karıştı
İlgili Galeriye Git
Karaman’ın Larende Mahallesine yapılmakta olan Larende Anadolu İmam Hatip Lisesine bağlanan Dirlik Parkının etrafına duvar örülmesi mahalle sakinlerinin tepkisine yol açtı.  Larende’de ikamet eden bir grup vatandaş, Dirlik Parkının okula bağlanmasını istemedikleri gerekçesiyle Dirlik Parkında eylem yaptı.

Eylemin yapıldığı yere intikal eden emniyet güçlerine isteklerini anlatan mahalle sakinleri, parkın okula bağlanması sonucunda kendilerinin mağdur olacağını dile getirdi.  Larende’de ikamet eden eylemci vatandaşlar, mahalle muhtarlarının ilgisiz olduğunu ve bu duruma müdahale etmediğini de ifade etti.

“PARKIN OKULA BAĞLANMASINI İSTEMİYORUZ”

Parkın yapılmasın karşı olan Larende’de ikamet eden mahalle sakini Hanifi Karayılan, “Bu park bizim buluşma noktamızdır. Larende’nin merkezinde yer alan Dirlik Parkı; Sümer, Yenişehir ve Larende Mahallerinin birlik ve beraberliğini sağlıyor. Çünkü merkezi noktada bulunan parkı bu üç mahallenin insanı kullanıyor. Yeri geliyor arkadaşlarımızla burada toplanıp muhabbet ediyoruz. Yeri geliyor ailemizle bu parkta dinleniyoruz. Bundan dolayı bu parkın okula bağlanmasını istemiyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ OLUMUSUZ YÖNDE ETKİLENMEYECEK Mİ”

Diğer bir mahalle sakini olan Tacip İnce ise, “Parkın okula bağlanacağı fakat vatandaşların hizmetine kapatılmayacağı söyleniyor. Yani öğrenciler ve vatandaşlar, okulun ders arasında bu parkta bir arada olacak ve öğrencilerin vatandaşlarla iç içe olması sağlanacakmış. Madem öyle bir durum var, peki neden parkın etrafı duvarla çevriliyor? Hadi duvarla çevirdiniz, neden park içerisine giriş yapılabilecek birden fazla kapı koymadınız? Ayrıca vatandaşlarla öğrencilerin aynı alan içerisinde durması ne kadar doğru olur? Bu parka gelip yüksek sesle muhabbet etmek isteyenler ya da sigara içecek olanlar vardır. Çocuklarımız okul vaktinde bu tarz olaylarla karşılaşınca olumsuz yönde etkilenmeyecek mi” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri emniyet güçlerine düşüncelerini ilettikten sonra aralarında belirledikleri 3 kişilik heyet ve emniyet güçleriyle birlikte isteklerini yetkililere anlatmak üzere Karaman Belediyesine gitti. Heyetin belediyeye doğru hareket etmesiyle, mahalle sakinleri eylem yaptıkları alanı sorunsuz bir şekilde terk etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet cinfikir - 2 yıl önce
eğitim şart diye boşuna söylememişler, topu topu 8-10 kişinin akşama kadar boş boş oturacağı, sigara içeceği, sinli kefli küfürler savuracağı bir yer için kopartılan yaygaraya bak. ben mi okuyacam orda, senin çocuğun torunun okuyacak o okulda. çok istiyosan geç karşıya orada akşama kada kahvede otur.
Avatar
GÜL TANRIVERDİ - 2 yıl önce
3 yildir o mahallede oturuyorum..park o kadar korunaksiz,bakimsiz ki̇ anlatilacak gi̇bi̇ deği̇l..çocuklarinizi güvenle gönderebi̇leceği̇ni̇z bi̇r yer deği̇l..kirik bi̇ra şi̇şeleri̇nden yürümek i̇mkansiz..kaydirağin altinda bulunan büyük say kayasi i̇le tam bi̇r tehli̇ke..o yüzden o kargaşada o park okula alinmiş..çok komi̇k herkes ayağa kalkmiş daha komi̇k..koskoca mahallede 1 tane park yok ..doğalgaz gelmemi̇ş ender mahallelerden..hergün büyüyen si̇teler var..ama doğru dürüst bi̇ i̇lk okulu dahi̇ yok..keşke mantikli şeyler i̇çi̇n örgütlenselerdi̇..
Avatar
orhan yuksem - 2 yıl önce
Sinsi gucler ilk firsatta O parka cami yapmayi planliyor olabilirler.
Avatar
hasan sevinc - 2 yıl önce
Bu mahallede 6 senedir oturuyorum park çok başıboş okulun alması daha uygun olur. Adamın çıkarı söz konusu olduğu için saçmalamış biraz.
Avatar
kayahan - 2 yıl önce
memlekette milletin oturacagı park yeri bırakmadılar yanlış yapıyorlar
Avatar
kayahan - 2 yıl önce
memlekette milletin oturacagı park yeri bırakmadılar yanlış yapıyorlar
Avatar
nadire ters - 2 yıl önce @mehmet cinfikir
bencede bırakın bı ıse yarasın ıcmekten etrafında sacma sapannn durmaktan baska bır ıse yaramıyor..
Avatar
KARAMANLI ALPEREN - 2 yıl önce
vatandaş caddedemi̇ oturacak.park bi̇zi̇mdi̇r ,parka sahi̇p çikalim.